Klobúko-bublifuk, či skafander pre mačky. Spoločnosť pretvára detské kresby na reálne predmety

Nájde sa tu niečo na každodenné použitie, aj na boj proti vesmírnym hrozbám.

Zdroj: littleinventors / instagram.com

Malé deti nepoznajú slovo „nedá sa“. Spolu s ich neobmedzenou fantáziou a optimistickým pohľadom na svet preto predstavujú fenomenálnych vynálezcov, ktorým sa žiadny problém nezdá byť neriešiteľným.

Britská neziskovka Little Investors podporuje deti z celého sveta pri vymýšľaní originálnych vynálezov a netradičných riešení. Okrem organizovania vzdelávacích projektov a workshopov sa špecializuje na pretváranie detských nápadov na hmotné predmety. Na základe takýchto kresieb:

Či je vynález naozaj praktický, či ide len o srandu alebo niečo z ríše fantázie, to vôbec nehrá žiadnu rolu. Zruční dizajnéri z Little Inventors dokážu všetky detské vynálezy previesť do reality a vyrobiť z nich skutočný produkt, niečo, čo môže človek vziať do rúk.

Na svete existuje len málo vecí, ktoré by malého vynálezcu podobne povzbudili v ďalšom bádaní. Tu je niekoľko kúskov z dielne Little Inventors:

1.

11-ročná Ella vymyslela vesmírny skafander pre domáce zvieratá. Čo ju k tomu viedlo? Predstavila si všetkých kozmonautov, ktorým vo vesmíre chýbajú ich miláčikovia. Týmto je problém vyriešený!

2.

Len 9-ročná Anais vymyslela tento cylinder, ktorý je nielen štýlový, ale aj veľmi praktický. Do jeho vnútra sa totiž dajú uskladniť zásoby sladkostí, ktoré sú ti vždy po ruke. Jednoduché a geniálne.

View this post on Instagram

The sweet hat by Anais, Age 9. London, UK. Made real by our Chief Inventor Dominic Wilcox. Anais says 'The sweet hat looks ordinary but actually it has a flap at the top and it's filled with sweets. You can just pretend you're scratching your head but you're eating really. PERFECT for boring classes' Dominic says 'I thought the Sweet hat was a really fun and perfectly useful idea. I wear hats and so would like a secret sweet area hidden inside them all. The construction was quite easy after I found the right shaped hat that looked like the drawing. I cut the door flap and made the internal cavity at the top where the sweets would be. I inlayed some decorative fabric inside and bought a brass latch which I thought added to the fun' #littleinventors #dominicwilcox #sweethat #sweeties #hidden #creativity #innovation #childrendesigner

A post shared by Little Inventors (@littleinventors) on

3.

Chen z Pekingu, ktorý má len 9 rokov, prišiel s nápadom na takýto dáždnik. Je prakticky ukrytý v batohu a batoh zároveň slúži ako jeho opora. Vďaka tomu má jeho majiteľ obe ruky voľné. Šikovný vynález!

4.

Dvanásťročná Opal z Kanady má ambície troška inde. Podľa jej plánu by sa vo vesmíre za pomoci satelitov pohybovala obrovská sieť, ktorá by zachytávala asteroidy. Ich zadržaná pohybová energia by bola následne premenená na elektrinu a vyslaná na vesmírnu stanicu.

5.

Vyzerá to ako obuvák, ale používa sa to pri jedení. Jednoduchá pomôcka slúži na vyťahovanie čipsov z tuby. Je to maličkosť, ale rieši problém, s ktorým sa mnohí stretávame. Idea 11-ročnej Georgie z Londýna.

6.

Ďalší vesmírny kúsok. Desaťročná Eimaan vymyslela rukavicu, ktorá má kozmonautom uľahčiť prácu vo vesmíre. Táto rukavica má zabezpečiť, aby mal človek vo vesmíre všetky potrebné nástroje poruke (na ruke).

7.

Osemročná Maja z Londýna hľadala spôsob, ako prinútiť svoju malú sestru viac kráčať. Táto čelenka má na dlhom ramene sladkosť, ktorá má motivovať človeka k pohybu. S týmto nápadom sme sa stretli v mnohých kreslených filmoch.

8.

Tento vynález má za cieľ navodiť letnú náladu v chladných a upršaných mesiacoch. Desaťročná Kerry prišla so systémom tvoreným okuliarmi a dáždnikom so solárnym panelom, ktorý zásobuje energiou ohrievač.

9.

Dizajn z dielne dvanásťročného Henryho je skutočne fascinujúci. Ide pritom len o zubnú kefku, ktorá skrýva pastu priamo vo svojej rukoväti. Šikovná vecička na cestovanie!

10.

Máš pocit, že tvoja domáca korytnačka alebo slimák sú príliš pomalé? Chcel by si s tým niečo spraviť a dodať svojmu zvieratku potrebnú rýchlosť? Sedemročná Lilo zo Švajčiarska tu má niečo pre teba! Táto praktická plachta využíva silu vetra na to, aby zrýchlila tvojho domáceho miláčika!

11.

Osemročný Ryan stvoril skutočný unikát. Je ním bublinkový klobúk – klobúk, ktorý dokáže robiť bubliny. Načo by ti takáto vec bola? Predsa, aby si mal klobúk. A mohol robiť bubliny. Klobúky sú predsa super a bubliny tiež.

Zdroj: laughingsquid.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 desivých sériových vrahov, ktorých sa dodnes nepodarilo vypátrať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME