Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

22-ročný kňaz James Sakara z mesta Chadíza z africkej Zambie sa rozhodol dokázať, že jeho viera je skutočne pevná a že Biblia je skutočným božím slovom. Ako uvádza aj portál Eastern Herald, zvolil si na to (mierne povedané) dosť šialený spôsob. Požiadal svojich pomocníkov, aby mu zviazali ruky a zakopali ho pod zem.

Prečo sa o niečo také pokúšal?

Sakaru im chcel ukázať, že po troch dňoch z hrobu vystúpi. Presne ako Ježiš Kristus, ktorý podľa Biblie po troch dňoch po ukrižovaní vstal z mŕtvych. Viacerým veriacim z jeho farnosti sa tento plán vôbec nepozdával a obávali sa, že to môže byť nebezpečné. Kňaz ale trval na svojom, tak ho napokon do plytkého hrobu naozaj pochovali.

Shutterstock

Triumfálne zmŕtvychvstanie nevyšlo

Po 72 hodinách sa na miesto vrátili a čakali, či sa Sakarovi podarí zopakovať zmŕtvychvstanie Mesiáša. Nestalo sa tak. Keď ľudia kňaza vykopali, zistili, že je mŕtvy. Ako inak. Veriaci sa vraj Sakaru snažili oživiť rôznymi „spirituálnymi zariekaniami“, ale… (chvíľa napätia) nepomohlo to. Polícia už voči trojici mužov, ktorí kňaza pochovali, vzniesla obvinenia (jeden z nich sa mužom zákona sám prihlásil). Ďalší dvaja sú momentálne na úteku.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť