Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

22-ročný kňaz James Sakara z mesta Chadíza z africkej Zambie sa rozhodol dokázať, že jeho viera je skutočne pevná a že Biblia je skutočným božím slovom. Ako uvádza aj portál Eastern Herald, zvolil si na to (mierne povedané) dosť šialený spôsob. Požiadal svojich pomocníkov, aby mu zviazali ruky a zakopali ho pod zem.

Prečo sa o niečo také pokúšal?

Sakaru im chcel ukázať, že po troch dňoch z hrobu vystúpi. Presne ako Ježiš Kristus, ktorý podľa Biblie po troch dňoch po ukrižovaní vstal z mŕtvych. Viacerým veriacim z jeho farnosti sa tento plán vôbec nepozdával a obávali sa, že to môže byť nebezpečné. Kňaz ale trval na svojom, tak ho napokon do plytkého hrobu naozaj pochovali.

Shutterstock

Triumfálne zmŕtvychvstanie nevyšlo

Po 72 hodinách sa na miesto vrátili a čakali, či sa Sakarovi podarí zopakovať zmŕtvychvstanie Mesiáša. Nestalo sa tak. Keď ľudia kňaza vykopali, zistili, že je mŕtvy. Ako inak. Veriaci sa vraj Sakaru snažili oživiť rôznymi „spirituálnymi zariekaniami“, ale… (chvíľa napätia) nepomohlo to. Polícia už voči trojici mužov, ktorí kňaza pochovali, vzniesla obvinenia (jeden z nich sa mužom zákona sám prihlásil). Ďalší dvaja sú momentálne na úteku.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.