Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Kňaz z východného Slovenska mal zneužívať 12-ročné dievča. Neuveríš, čo jej povedal pred súdom

Nikomu o tom nepovedala dlhé roky.


Niekedy sa na spravodlivosť čaká dlhé roky, o čom sa presvedčila aj žena z východného Slovenska. Má to však jeden háčik – verdikt znel opačne, ako chcela. Pred mnohými rokmi ju údajne obťažoval kňaz, ktorého už medzičasom suspendovali a vatikánsky cirkevno-súdny proces ho uznal za vinného. O prípade informuje portál Noviny.sk.

Kňaz si vypočul odsudzujúci rozsudok aj na Okresnom súde v Humennom, s čím nesúhlasil. Preto sa prípad posunul na Krajský súd v Prešove. Žena nahlásila skutok až v roku 2014, keď už bola dospelá, hoci sa stal o desať rokov skôr. „Od 12-tich rokov to začalo. Najprv ma obchytkával, až potom došlo k tomu,“ povedala.

Čakalo sa 12 rokov

Bývalý kňaz nikdy vinu nepriznal. „Ja som nič také neurobil. Ja som s ňou nemal súlož, keď bola neplnoletá. Je to hlúposť,“ vyjadril sa. Ako uvádza portál Noviny.sk, v prvom bode ho obžaloba vinila zo znásilnenia. Keďže sa mu vinu preukázať nepodarilo, spod obžaloby ho nakoniec oslobodili.

minimálna mzda vo svete za rok 2023, dá sa vyžiť z minimálnej mzdy

Určite si prečítaj:

Takáto je v roku 2023 minimálna mzda vo svete. Kde sa z nej dá reálne vyžiť?

Verdikt pri druhom skutku bol však opačný. V prípade obžaloby zo sexuálneho zneužívania muža uznali za vinného. Kňaz dostal dvojročnú podmienku a žene sa mal verejne ospravedlniť. Voči rozsudku sa však odvolal.

„Krajský súd v Prešove obžalovaného spod obžaloby prokurátorky Okresnej prokuratúry Humenné oslobodil, pretože nebolo dokázané, že sa stal skutok, pre ktorý bol obžalovaný stíhaný. Súd odvolanie prokurátora zamietol,“ uviedla hovorkyňa KS v Prešove Anna Kolářová.

kňaz, cirkev, zneužívanie, omša
Shutterstock

Bývalý farár žene „odpustil“

Poškodená žena ale naďalej tvrdí, že sa veci stali tak, ako ich popísala súdu. Prešlo však už veľa rokov, v dôsledku čoho sa to dokazuje pomerne ťažko. „Jeho povolaním bolo, že bol farár. Aj pred súdom povedal, že on odpustí aj jej,“ povedala obhajkyňa kňaza Jana Čepčeková.

Ako informuje portál Noviny.sk, rozsudok krajského súdu je právoplatný a riadny opravný prostriedok proti nemu nie je. Kňaza aj napriek všetkému v roku 2012 suspendovali a vatikánsky cirkevno-súdny proces ho uznal za vinného. Výkon kňazskej služby má zakázaný.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje