Knihy verzus skutočnosť: Najväčšie omyly mužských autorov pri vykresľovaní ženských postáv

Keď si žena ľahne, jej prsia sa rozpľasnú. Áno, vážne.

Ženské postavy sú ako v kinematografii, tak aj v knihách vykresľované diametrálne odlišne od toho, aké sú ženy v reálnom živote. Najmä mužskí autori majú v obľube vytvárať fiktívne ženy, ktoré sú stelesnením krásy a pôvabu v každej sekunde ich života, ktoré sú vždy dokonale oblečené, namaľované a jednoducho perfektné.

Lenže takto to nefunguje. Žena nie je ideálom krásy 24/7, vždy pripravená odskočiť si na mólo popredvádzať najnovšie modely. Takže do budúcnosti si, drahí autori, zapíšte za uši tieto skutočnosti, nech môžete písať knihy, s ktorými sa dokážeme stotožniť.

1. Z lodičiek sa rozhodne zázrakom nestanú pohodlné žaby v sekunde, ako si žena zlomí opätok a dokonca sa v nich ani nechodí pohodlne.

2. Laku na nechty nejakú dobu trvá, kým uschne a dokiaľ sa tak stane, každý pohyb predstavuje obrovské riziko a potenciálnu skazu celej manikúry. Takže by hlavná ženská hrdinka mala niekoľko minút po tom, čo si dolakuje nechty, počkať a až potom bežať zachraňovať svet.

3. Menštruačná krv sa nedá zadržať ako moč. Fakt nie. Ibaže by nejaká slečna mala namiesto vaginálneho svalstva zverák.

4. Aplikácia tampónu pre nás nie je sexuálnym podnetom. Nikdy. A každý, kto žije v domnienke, že si pri tom predstavujeme nejaké zvrhlé orgie, žije v omyle.

https://giphy.com/gifs/movie-amanda-bynes-shes-the-man-pg5ez7kLzge64

5. Oh a keď už sme pri tých tampónoch – jeho zavádzanie fakt nie je dvojsekundový biznis typu „rozkročím nohy a pichnem to tam“. Je to skôr ako hodina jogy pre levy v zápalkovej škatuľke, ktorá končí krvavými rukami a nadávkami. Mňamka, však?

6. Keď žena nosí cop počas celého dňa a po príchode domov jej ho muž v zápale erotického chtíča rozpustí, jej vlasy nie sú rovné. Sú ohnuté presne v mieste, kde bola pred tým gumička a zopár nasledujúcich chvíľ vyzerá ako totálny č*rák.

7. Mokré vlasy by sa dali voľne preložiť ako vlasy, čo sa ti lepia na ksicht. Takže spojenie „sex v sprche“ a „pramene vlasov zvodne padajúce na kľúčne kosti“ je asi rovnako reálne ako poslanecké istoty.

8. Keď sa žena s dlhými vlasmi snaží niekoho pobozkať, jej hriva vždy stojí v ceste. Aj keď sa snaží s niekým súložiť, aj vtedy stojí v ceste. Autori zbožňujú ženskú korunu krásy opisovať ako ideálnu rukoväť, za ktorú svoju nežnú polovičku možno uchopiť vždy, keď sa perinová akcia zvrtne trošku drsnejším smerom, ale v skutočnosti je to len nástroj mučenia, ktorý dvestokrát zaľahneš a takmer ju pri tom oskalpuješ.

https://giphy.com/gifs/rapunzel-TLfz5GJzg1pw4

9. Depilácia voskom bolí ako fras a zanecháva kožu sfarbenú ako rajčinu.

10. Väčšina žien by nebežala v opätkoch ani keby jej za to niekto zaplatil. A nadrapovať sa na ihličkách len preto, aby dobehla muža, ktorý ju práve odkopol a požiadať ho, aby jej dal ešte jednu šancu… TAK TO UŽ K*RVA VÔBEC NIE.

11. Podprsenky zanechávajú na pokožke červené otlačky. Nie je to veľmi sexy, ale je to tak.

12. Je veľmi nepravdepodobné, že žena zahrnie do svojho denného harmonogramu polhodinové zízanie do zrkadla a prirovnávanie svojich nahých vnád ku geometrickým tvarom či rôznym druhom tropického ovocia. To sa naozaj nedeje.

https://giphy.com/gifs/bigbrotherca-scared-scary-ssysko8fKQMog

13. Keď sme samé doma, nenosíme svoje najzvodnejšie čipkované spodné prádlo a nepózujeme pred otvoreným oknom len preto, aby nás úchylný sused od vedľa mohol nenápadne pozorovať a robiť si pri tom dobre. Pravdepodobne sedíme rozvalené na sedačke v deravých teplákoch, žerieme pukance, čo nám predvčerom popadali do výstrihu a škrabeme si vrastené chlpy na intímnych partiách, lebo svrbia ako sviňa po porážke na druhú.

14. Sprchovanie je jednoducho len sprchovanie. Šampónovanie vlasov nie je sexuálny zážitok plný rozkoše. Chápem, že ženské krivky zahalené len jemným rúškom penových bublín môžu niekomu pripadať nanajvýš atraktívne, ale my si jednoducho len drhneme rovnaký medziritný (alebo medzipolkový alebo čo to dofrasa je) priestor ako posledných dvadsať rokov a naozaj už na tom pre nás nie je nič fascinujúce.

15. Nikoho smiech neznie ako „keď sa jemný letný vánok nežne oprie do zvonkohry v altánku. A ženský na tom nie je o nič lepšie. Niektoré krochkajú, niektoré pri tom znejú ako koza dve sekundy pred epileptickým záchvatom a iným sa vyhodia na ksichte červené fľaky. Nehovorím, že je na tom niečo zlé, ale rozhodne to neznie ako zvončeky.

16. Plač je škaredý a plač s mejkapom na ksichte doslova ohavný. Maskara sa nespúšťa dole lícami v tenučkých pramienkoch – ona ti zaj*be kompletne celú tvár. A potom ťa začnú štípať oči, pod nosom navrie sopľová bublina a napuchneš od hlavy až po päty.

https://giphy.com/gifs/bigbrotherca-scared-scary-ssysko8fKQMog

17. Ženy nemusia mať starších bratov ani mŕtve mamy na to, aby mali mužské záujmy. Áno, aj rozvedená single mamča môže vychovať dcéru, ktorá má rada futbal. To je ale prekvapko, čo?

18. Zlomený necht bolí. Prečo je také strašne ťažké to pochopiť? A hlavne, prečo je mužská chrípočka považovaná za život ohrozujúcu chorobu a krvácajúci prst so zárezom pomaly až do mäsa si vyslúži len hlášku „ale, nepreháňaj!“?!

19. Okuliare nie sú kozmetickým doplnkom. Keď si ich žena zosadí, nestane sa magicky zrazu kráľovnou krásy, skôr nabúra do dverí.

20. Ženy, ktoré pracujú rukami, majú väčšinou krátke nechty. Je naozaj nezvyčajné stretnúť záhradníčku, kvetinárku alebo profesionálnu pianistku s rukami ako Nožnicovoruký Edward.

https://giphy.com/gifs/rihanna-riri-navy-k1SuVPEuA89S8

21. Ak hľadíme na vlastné kozy v nejakých pekných šatách, nepremýšľame o tom, ako sa hompáľajú a ako sexy to asi musí vyzerať. Skôr sa bojíme, že ich tie šaty neudržia pokope a za chvíľu vystrelia do vesmíru ako Apollo 11.

22. Ženy sa nebudia s úsmevom na tvári a dokonalými vlasmi. Práve naopak – vyzerajú ako po kolosálnych nezhodách s fénom, smrdí im z huby a pravdepodobne ani nevedia, aký je deň.

23. Pokiaľ si ženská superhrdinka, nebudeš pod svojou super cool priliehavou uniformou nosiť nádhernú podprsenku, z ktorej sa všetkým mužom naokolo spustí slina po brade. Radšej si dáš nejakú pevnú športovú a hlavne funkciu spĺňajúcu podprdu, ktorá udrží všetko tam, kde má a pri ktorej nehrozí, že ti okrem nepriateľa uštedrí ranu do sánky ešte aj tvoj vlastný prsník.

24. Keď si žena ľahne, jej prsia sa rozpľasnú. Teda ak samozrejme nie sú umelé, že?

25. A na záver – ženy majú mužských priateľov, s ktorými sa môžu opiť a neskončí to v posteli. NAOZAJ.

https://giphy.com/gifs/netflixph-netflix-hug-nmeZwzgt8oSa9gY1iJ

Zdroj: boredpanda.com
Titulná fotka: 123rf.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
38
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Milé ilustrácie, ktoré ťa prenesú späť do čias sladkého detstva


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME