Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
V spolupráci s GRADA
Zdroj: ©Shutterstock

Knižná fantasy novinka Víno a čary ťa očarí aj šokuje

Prekliať čarodejnicu sa nevypláca.

Ak milujete romanticky ladené fantasy príbehy a navyše si ku knihe radi vychutnáte pohár dobrého vínka, epická fantasy romanca Víno a čary, ktorú nám na pulty kníhkupectiev prinieslo vydavateľstvo GRADA, je jednoznačne niečo pre vás.

Tento kúzelný romantický príbeh z vinárstva Château Renard vás prenesie na francúzsky vidiek do dôb čarodejníc, kúziel a dobre vyzretého vína…

Mona Rose/EMEFKA

O autorke:

Luanne G. Smithová žije v Colorade na úpätí krásnych Skalistých hôr, kde sa venuje turistike, záhradkárčeniu a na sklonku dňa si rada dopraje pohár dobrého vína. Jej debutový román Víno a čary sa veľmi rýchlo stal bestsellerom na Amazone aj Washington Post.

O knihe:

Po celé stáročia chránili vinice Château Renard talentované vínne čarodejnice, ktorých kúzla pomáhali dorábať svetoznáme víno z údolia Chanceaux. Elenu, jednu z čarodejníc, však postihla kliatba, ktorá ju uväznila v podobe ropuchy na plytčine močiara, a jej magické schopnosti zoslabli. Prešlo dlhých a trpkých sedem rokov, kým sa jej podarilo kúzlo prelomiť a vrátiť sa k svojmu bývalému životu.

Lenže vinicu, ktorú mala zdediť, teraz vlastní pekný cudzinec. Jean-Paul Martel uprednostňuje vedu pred poverami a nepodporuje ani vieru miestnych obyvateľov vo vínne čarodejnice. Aby Elena mohla pomôcť vinohradu zotaviť sa, musí utajiť svoju skutočnú identitu a rovnako aj plány na pomstu tomu, kto jej ukradol najlepšie roky života. Keď sa jej bývalý snúbenec stane obeťou rituálnej vraždy, podozrenie padne na Elenu.

Zdá sa, že niekto v údolí praktizuje starú temnú mágiu, takú nebezpečnú, že nie je zapísaná ani v kúzelných knihách. Elenu čaká ťažký zápas, aby očistila svoje meno a ochránila všetko, čo miluje.

Knižnú novinku Víno a čary si môžeš objednať tu
Mona Rose/EMEFKA

Aké sú naše dojmy z tejto knihy?

Román Víno a čary v sebe ukrýva poetický historický príbeh, ktorý nás zavedie do veľkolepých francúzskych viníc, prevedie nás tajomstvami výroby vína a fascinujúcimi čarodejníckymi rituálmi.

Ústrednou postavou tejto originálnej rozprávky pre dospelých je mladá vínna čarodejnica Elena, ktorá čelí zrade, bojuje proti temným silám a zároveň sa snaží zahojiť svoje zlomené srdce. Príbeh je popretkávaný perfektne vykreslenou magickou atmosférou, originálnou mágiou a jemnou romantickou linkou, ktorú dopĺňajú takmer až detektívne pasáže.

Tento magický príbeh s vôňou starých viníc a vidieckeho života nám úplne učaroval. Autorka dokonale nakombinovala romantiku, napätie a fantasy prvky, predstavila nám sympatické postavy a šokovala nás prekvapivým koncom. Navyše nádherná atmosféra francúzskeho vidieka s nami zostala ešte dlho po dočítaní. Knihu si najlepšie vychutnáte aj s pohárom dobrého vína.

„Veľmi šikovne vymyslené… Víno a čary je rozprávka pre dospelých, ktorá si vás získa. Kúzelná romanca plná mágie, lásky a zrady. Dokonalý únik od každodenných starostí a skvelá kniha k poháru vína.“ Forbes

Mona Rose/EMEFKA

Kniha Víno a čary je jednoznačne jedna z najkrajších a najvýraznejších fantasy romancí tohto roka. Veríme, že budete mať z knihy pozoruhodný čitateľský zážitok, a už tradične vám prajeme príjemné čítanie.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s GRADA Publishing, a.s.


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.