Knižná novinka Dokonalé prekvapenie ťa donúti zamyslieť sa nad šťastným manželstvom

Tri dôvody, prečo by si mal dať knihe šancu aj ty.

Zdroj: Mona Rose/EMEFKA

Vyhnúť sa stresu je v dnešnej dobe (a v momentálnej situácii vo svete) naozaj ťažké. Keď sa však začítame do dobrej knižky, ktorá nás prenesie ďaleko od každodenných problémov, realita sa vytráca a zároveň z nás opadne aj stres. Skvelou voľbou na zahnanie stresu sú práve knihy zo života.

Také, nad ktorými nemusíme premýšľať, stačí sa nechať unášať príbehom. Také, ktoré prečítame na jedno posedenie, pretože sa jednoducho nedá inak. Také, s ktorými sa zabavíme, či si nad nimi poplačeme a pri ich čítaní sa cítime dobre.

Na knižnom trhu je podobných kníh neskutočné množstvo. Vďaka tomu je určite ťažké vybrať práve tú, ktorá by vám vyhovovala najviac. Preto vám dnes predstavíme knižnú novinku z vydavateľstva Lindeni s príznačným názvom Dokonalé prekvapenie od Sophie Kinselly.

Kto je Sophie Kinsella?

Madeleine Wickhamová (1969) je britská novinárka a úspešná spisovateľka. Väčšinu svojich kníh napísala pod pseudonymom Sophie Kinsella. Narodila sa v Londýne a začala študovať hudbu na New College v Oxforde, no po prvom roku presedlala na odbor politika, filozofia a ekonómia.

Vo svojich 24 rokoch, počas práce finančnej novinárky, napísala svoju prvú knihu. Kniha The Tennis Party bola kritikmi aj verejnosťou veľmi pozitívne hodnotená a okamžite sa vypredala. Pod svojím menom publikovala ešte ďalších 6 kníh.

Prvý román písaný pod pseudonymom Sophie Kinsella predložila svojmu vydavateľovi anonymne a bol okamžite prijatý. Pravú identitu odhalila až v decembri 2005, keď vyšiel román Can You Keep A Secret?.

Najviac ju však preslávila úspešná séria o dievčati zbláznenom do nákupov: Spoveď nákupnej maniačky, Shopaholik za hranicami, Báječné nakupovanie pred svadbou, Báječné nakupovanie so sestrou či samostatný román Bohyňa v domácnosti. Žije v Londýne s manželom a ich piatimi deťmi.

Profimedia

V apríli 2020 vydalo vydavateľstvo Albatros Media (pod vydavateľskou značkou Lindeni) citmi nabitý román s názvom Dokonalé prekvapenie, v ktorom si Kinsella vzala na paškál manželský život.

O čom kniha je:

Sylvia a Dan prežijú v manželstve desať pekných rokov. Každý sa venuje svojej práci a majú spolu krásne dvojčatá. Rozumejú si tak, že vedia navzájom dokončiť svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým sa ich lekár náhodou nezmieni o tom, že prežijú spolu ďalších šesťdesiatosem rokov. Vtedy vypukne panika.

Rozhodnú sa, že si manželstvo oživia rôznymi prekvapeniami a zábavou. No napriek dobrému úmyslu – od nečakaných darčekov, rande v reštaurácii a sexi fotografií – je výsledok komický, niekedy až smiešne tragický. Popritom sa odhalí jeden škandál z minulosti ich rodiny. Vtedy začínajú pochybovať, či jeden druhého naozaj tak dobre poznajú.

Mona Rose/EMEFKA

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhaš, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Silný príbeh

Kniha Dokonalé prekvapenie sa navonok tvári ako humorná oddychovka, no v skutočnosti sa v nej ukrýva viacvrstvový príbeh, ktorý preniká do samotnej podstaty manželstva. Autorka si v ňom posvieti na partnerské, rodinné, medziľudské či pracovné vzťahy, a aj na to, aká tenká je hranica medzi pravdou a lžou.

Napriek tomu, že sa príbeh venuje vážnej téme, nechýba v ňom ani (pre Kinsellu veľmi charakteristický) humor, pri ktorom sa vám môže stať, že občas vybuchnete smiechom.

Dokonale vykreslené postavy

Autorka dokáže vynikajúco pracovať so svojimi postavami. Sú totiž dokonale vykreslené a nechýbajú im ani originálne črty. Ich myslenie, činy či zvládanie ťažkých alebo mierne bizarných situácií dokázala vykresliť veľmi plasticky, a to tak, že si ich čitateľ dokáže predstaviť aj v reálnom živote.

Jedinečný štýl písania

Autorka má svojský a veľmi príjemný štýl písania. Ako sa píše v oficiálnej anotácii – píše jasne, s vtipom a pre ňu charakteristickým šarmom. Dojemné a vtipné pasáže dokáže výborne skombinovať, a to tak, že sa vám zaryjú pod kožu.

O hlbšie myšlienky, humorné situácie či dojemné pasáže v jej knihách nie je núdza. Vďaka tomu sa všetky jej knihy čítajú jedným dychom a dokážu udržať pozornosť až do samotného konca.

Mona Rose/EMEFKA

Ak ste sa doteraz príbehom z pera Sophie Kinselly vyhýbali, je najvyšší čas to napraviť. Kniha Dokonalé prekvapenie je ideálna aj pre tých, ktorí sa s jej príbehmi a svojským štýlom písania ešte nestretli. Nechajte teda každodenný stres za sebou a začítajte sa do tejto zaujímavej knižnej novinky. Prajeme vám príjemné čítanie.

Knihu Dokonalé prekvapenie si teraz môžeš objednať s 15 % zľavou.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Albatros Media Slovakia s.r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia svojpomocne pretvorili róby celebrít zo slávnostného večierka Met Gala


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME