Knižná novinka Päť hviezdičiek pre teba od Charlotte Lucas vás rozosmeje aj rozplače

Tri dôvody, prečo by si mal dať knihe šancu aj ty.

Zdroj: Mona Rose/EMEFKA

Niekto svoj voľný čas rád trávi vysedávaním v pohodlnom kresle, iný uprednostňuje vylihovanie na gauči či posteli. Niekoho rozosmievajú situácie z reálneho života a niekto zasa obľubuje absurdity. Je úplne jedno, ako veľmi je náš zmysel pre humor odlišný, všetci sa radi zabavíme.

A čo je väčšia zábava, ako venovať sa niečomu, čo nás baví? Napríklad čítaniu vtipnej romantickej oddychovky, pri ktorej môžeme vysedávať alebo vylihovať toľko, koľko vydržíme. Jednou takou knižkou je aj novinka Päť hviezdičiek pre teba od úspešnej nemeckej autorky Charlotte Lucas, ktorú vám predstavíme v dnešnom článku.

Kto je Charlotte Lucas?

Nemecká autorka Wiebke Lorenz (1972) pochádza z Düsseldorfu, no v súčasnosti žije a tvorí v Hamburgu. Pod vlastným menom píše psychotrilery, ktoré zaznamenali veľký čitateľský úspech. Úspešné romány pre ženy píše spolu so svojou sestrou, a to pod pseudonymom Anne Hertz.

Píše však aj pod pseudonymom Charlotte Lucas, a to veľmi svojské, vtipné a romantické spoločenské romány zo života.

Profimedia

Na Slovensku sa meno Charlotte Lucas prvýkrát objavilo vďaka vydavateľstvu IKAR, v ktorom okrem jej najnovšieho románu Päť hviezdičiek pre teba vyšli aj ďalšie dve Charlottine knihy.

Najlepší rok tvojho života

Román Najlepší rok tvojho života u nás vyšiel v roku 2017 a je to Charlottina prvá kniha preložená do slovenčiny. Príbeh pojednáva o dvoch mužoch, jednej žene a najdôležitejších otázkach života.

Veľkú úlohu hrá v knihe láska, humor, tragédia, spontánnosť verzus nalinajkovaný život, no najmä osudovosť. Obsah knihy núti čitateľa zamyslieť sa nad životom a nad tým, ako mrháme svojím časom na nepodstatné veci, a to dôležité v živote nám uniká.

Mona Rose/EMEFKA

Počkajte si na happy end

V roku 2019 vyšla u nás autorkina druhá kniha s názvom Počkajte si na happy end. Tento vtipný román o prešľapoch, pádoch, vzostupoch a o tom, či sa naozaj všetko musí končiť ako v rozprávke, je ekvivalent bláznivej romantickej komédie s prvkami bizarnosti.

Blogerka Ella prepisuje tragické závery známych filmových či knižných príbehov na happy endy. Je totiž presvedčená, že vo svete je dostatok smútku a bolesti aj bez smutných príbehov, pretože každý si predsa zaslúži svoj šťastný koniec.

A tak nie je žiadnym prekvapením, že sa rozhodne aplikovať svoju teóriu aj v skutočnom živote. Terčom jej experimentu je Oscar – bohatý, no nešťastný muž so stratou pamäti. A nezabráni jej v tom ani fakt, že o to Oscar vôbec nestojí…

View this post on Instagram

"Všetko sa skončí dobre. Ak to tak nie je, potom to nie je koniec." Hlavnou hrdinkou knihy je Ella, blogerka prepisujúca smutné konce príbehov na happy end. Zástava teóriu, že na svete je už dosť smútku a nešťastia a tak nemusíme mať nešťastie aj v knihách či filmoch. Keď Ella stretne Oscara, rozhodne sa pomôcť mu nájsť jeho vlastný šťastný koniec. To či sa jej to podarí zistíte keď si prečítate knihu. Kniha bola pre mňa príjemným prekvapením. Čítala sa rýchlo avšak niekedy som sa pozastavovala nad naivitou hlavnej hrdinky. V knihe okrem zábavného príbehu natrafime aj na ukážky Ellinej tvorby na blogu, spolu s komentármi od čitateľov, ktoré naozaj pobavia. ~ 27/30 za rok 2019 #pockajtesinahappyend #charlottelucas #sehensiunsbeimhappyend #ikar #vydavatelstvoikar #book #bookfortoday #bookstagram #booklover #lovebooks #bookmood #booksarelife #bookphotography #bookblogger #readerslife #readwithme #dnescitam #tipnaknihu #knihy #knihomol #mojakniznica #nikinakniznica #kniznivyzva2019

A post shared by Veronika A. (@nika_bookslover) on

Päť hviezdičiek pre teba

Tohtoročná aprílová novinka nás vezme do školského prostredia a okrem postupne sa rozvíjajúcej romantiky zaostrí aj na učiteľské povolanie, šikanu či medziľudské vzťahy.

Mona Rose/EMEFKA

O čom kniha je:

Konrad Michaelsen má veľmi jednoduchý recept na príjemný život: stačí sa dôsledne vyhýbať všetkému negatívnemu. Ignoruje správy, nepočúva smutné pesničky, nepozerá vojnové filmy. Živí sa písaním internetových recenzií – objednávatelia mu radi zaplatia za dobré hodnotenie.

Lenže Konrad si aj v súkromí zvykol všetko hodnotiť, udeľovať hviezdičky – šikovnej pokladníčke v obchode, neochotnej servírke v kaviarni… Zdrvujúcej kritike sa nevyhne ani nová triedna učiteľka jeho trinásťročnej dcéry Mathildy.

Pia Flemmingová je pekná, no mladá a neskúsená, zaslúži si teda nanajvýš dve z piatich hviezdičiek. Keď sa o tom Pia náhodou dozvie, rozhodne sa, že Konrada vytrestá, hoci žiačkin otec je jej čoraz sympatickejší. V triede musí riešiť problém – decká začali šikanovať spolužiaka, ktorý je trochu iný. Pia si nevie rady, ale Konrad dostane skvelý nápad. Možno aj za päť hviezdičiek!

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhaš, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Príbeh:

Príbeh, ktorý v sebe kniha ukrýva, je plný láskavého humoru, emócií a postupne sa rozvíjajúcej romantiky. Dôležitú úlohu v ňom hrá láska (či už partnerská, alebo tá rodičovská), no nevyhneme sa ani poriadnej dávke tragédie. Autorka nám hneď na začiatku načrtne tragickú udalosť, ktorú postupne odkrýva, a vďaka tomu udrží čitateľa v napätí až do samotného konca.

Autorka sa v knihe zaoberá aj problematikou šikany medzi spolužiakmi či medziľudskými vzťahmi. Okrem učiteľského prostredia nahliadneme aj do netradičného povolania internetového recenzenta produktov, ktoré opísala veľmi zaujímavo a vtipne.

Postavy:

Nie je žiadnym tajomstvom, že najdôležitejšiu úlohu v knihách zohrávajú samotné postavy. V tomto príbehu si postavy žijú raz hore a raz dole, smejú sa, plačú, vyhrávajú, prehrávajú, majú strach, ale nikdy sa nevzdávajú.

Občas sú vykreslené groteskne (Konrad) či prehnane slniečkovsky (Pia), no aj tak pôsobia uveriteľne a najmä ľudsky. Žijú si totiž vlastným životom, a to je dôkazom toho, že autorka dokáže výborne pracovať s ich charaktermi.

Štýl písania:

Autorka má svojský a veľmi príjemný štýl písania. Dojemné a vtipné (miestami až absurdné) pasáže dokáže výborne skombinovať, a to tak, že sa vám zaryjú pod kožu. Všetky jej knihy (a Päť hviezdičiek pre teba nie je žiadnou výnimkou) dokonale spadajú do kategórie príjemných oddychoviek, a to aj napriek tomu, že v nich spracováva ťažšie témy. Čítajú sa totiž ľahko a rýchlo, jednoducho zabavia čitateľa až do poslednej stránky.

Mona Rose/EMEFKA

Ak sú milé, vtipné romantické oddychovky (s prímesou absurdity a bizarnosti) vašou šálkou kávy, knihy od Charlotte Lucas by mali byť pre vás povinnou jazdou.

Je úplne jedno, či sa začítate do príbehu Jonathana a Hannah, Elly a Oscara alebo Konrada a Pie, pretože pri každej z dvojíc vás čaká nádherne šialený príbeh. Vyberte si teda vaše obľúbené miesto na čítanie, pohodlne sa uvelebte a užívajte si príjemný relax pri knižke.

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu.

Tento obsah vznikol v spolupráci s IKAR, a.s.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Šokujúce zistenia, na ktoré človek príde, keď sa odsťahuje od rodičov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME