Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Každý z nás občas potrebuje vypnúť a zabudnúť na svoje každodenné problémy. A čo môže byt lepší spôsob, ako začítať sa do silnej a emotívnej knihy, vďaka ktorej si uvedomíte, že sa vlastne máte celkom dobre? Ak však nemáte v knižnici žiadny titul, ktorý by bol vhodný, skvelou voľbou je novinka Zošli nám dážď od Charlesa Martina.

Kto je Charles Martin?

Americký bestsellerový autor Charles Martin začal písať už vo svojich pätnástich rokoch. Písal prevažne poviedky a vďaka nim zistil, že mu písané slovo umožňuje vyjadriť to, čo nedokáže vysloviť nahlas. Po magisterskom štúdiu žurnalistiky na Regentskej univerzite získal titul Ph.D v komunikácii a začal pracovať ako poisťovací maklér.

Časom čoraz viac pociťoval, že po kariére v poisťovníctve vlastne nikdy netúžil, a tak sa, aj vďaka svojej manželke, rozhodol ísť za svojím spisovateľským snom. Nasledovať vlastné túžby sa mu vyplatilo. Jeho knihy sú celosvetovo úspešné a vydané v sedemnástich krajinách.

https://www.instagram.com/p/BtG4Rh-gtHw/

Okrem novinky Zošli nám dážď vyšli vo vydavateľstve Albatros Media aj ďalšie dve Martinove knihy.

Hora medzi nami

Jednou z nich je aj dramatický príbeh boja o prežitie v extrémnych podmienkach – Hora medzi nami. Tento strhujúci príbeh o láske a prežití sa dočkal v roku 2017 aj úspešnej filmovej adaptácie, v ktorej zažiarili svetové hviezdy Idris Elba a Kate Winslet.

Knižný aj filmový príbeh dosiahol celosvetový úspech, takže, či už vás zaujal samotný príbeh alebo patríte medzi čitateľov, ktorí si chcú pred filmovou adaptáciou prečítať knihu, touto voľbou určite nešliapnete vedľa.

https://www.instagram.com/p/BcnQNXIn6fn/

Keď svrčky plačú

Druhou je dojímavý príbeh s názvom Keď svrčky plačú. Rozpráva o mužovi s bolestivou minulosťou, dievčatku s neistou budúcnosťou a ich spoločnej ceste k uzdraveniu oboch sŕdc. Silný a nádherný príbeh plný lásky a priateľstva vás emotívne zasiahne a nenechá vydýchnuť. Kniha je dokonalou voľbou na dlhé upršané večery.

https://www.instagram.com/p/B2EhHR4gUyJ/

O čom kniha Zošli nám dážď je?

Joseph žije v malej chatke na samote v horách. Po traumatických skúsenostiach z vojny vo Vietname sa nedokázal začleniť do normálneho života. Jedného dňa v lese začuje volanie o pomoc a podarí sa mu zachrániť matku s dvoma deťmi.

Tí si prechádzajú vlastnou traumou, roky žili nedobrovoľne s tyranom. Joseph sa im rozhodne pomôcť a odvezie ich za rodinou na Floridu. Cestou domov sa zastaví aj vo svojom rodisku, kde nájde svoju dávnu lásku Allie.

S Allie sa život nemaznal. Po nevydarenom prvom manželstve prišla o svoju milovanú reštauráciu a napokon aj o svojho druhého manžela, ktorý zahynul pri hrozivej autonehode. Keď už nevie, ako ďalej, objaví sa v jej živote Joseph…

Joseph ponúkne Allie pomoc pri obnovení reštaurácie a zdá sa, že sa medzi nimi znova rozhorí stará láska. Na povrch sa však začnú vynárať tajomstvá z minulosti a hrozí, že zničia nielen nádej na druhú šancu v živote, ale aj lásku.

Mona Rose/EMEFKA

Prečo by si mal dať knihe šancu aj ty?

Ak ešte stále váhate, či sa do knihy pustiť, tu sú tri dôvody, prečo sa ju oplatí prečítať:

Silný príbeh

Príbeh, ktorý v sebe kniha ukrýva, je nabitý emóciami. Snúbi v sebe tragédiu, dobrodružstvo, nezlomnosť ducha, lásku a nezištnú pomoc. Je napísaný krásnym jazykom, plným nádherných myšlienok a je silný, hlboký, dojemný, reálny aj nereálny zároveň.

Dej sa dá zhrnúť aj ako životná cesta jedného muža za dávno stratenou láskou, vďaka ktorej ovplyvní / zachráni mnohé iné životy, vrátane toho svojho.

Dokonalé vykreslenie postáv

Každý správny knihomoľ vie, že kniha je len taká silná, ako jej postavy. Dokonale vykreslené charaktery sú základ, no nie každý spisovateľ to naozaj dokáže. Martin svojim postavám vdýchol život – sú reálne, uveriteľné, plastické a hlavne ľudské. Je ľahké sa do nich vcítiť a prežívať s nimi lásku, zradu, traumu aj nádej.

Jedinečný štýl písania

Autor píše krásnym literárnym jazykom. Ťažké životné situácie, ktoré v knihe opisuje, sa vďaka jeho jedinečnému štýlu písania čítajú ľahko a rýchlo. O slovné spojenia, hlboké myšlienky, silné vety a dojemné pasáže tu nie je núdza, dalo by sa vypisovať si ich z knihy donekonečna…

Mona Rose/EMEFKA

Ak sú silné a dojemné príbehy (nielen) o láske vaša šálka kávy, kniha Zošli nám dážď by mala byť pre vás povinnou jazdou. Tak si spravte pohodlie a pripravte si (podobne ako hlavný hrdina tejto knihy) čokoládové mlieko a sušienky Oreo a užite si príjemné čítanie.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Albatros Media Slovakia s.r.o.


Ako hodnotíš tento článok?

Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť