Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav
Zdroj: ©Shutterstock

Knižné Vianoce: Tieto tituly potešia pod stromčekom každé dieťa

15 tipov na detské knižky, ktoré našich drobcov zaručene potešia.

Jedným z najobľúbenejších a najkrajších darčekov pod stromčekom sú knihy. Knihy totiž dokonale dokresľujú magickú vianočnú atmosféru. Najkrajšie na nich je, že tak ako potešia nás dospelákov, potešia aj naše deti, krstniatka, netere a synovcov či mladších súrodencov. Pretože, čo je viac ako nájsť si pod stromčekom čarovný knižný príbeh?

Ťažšie už je vybrať tie správne knihy, ktoré deti naozaj potešia a rozvinú ich fantáziu naplno. Preto sme si pre vás pripravili 15 tipov na detské knižky, ktoré vašich drobcov zaručene potešia.

Maggie O’Farrellová – Kam chodia snehoví anjeli

Pod vianočný stromček sa dokonale hodí krásna vianočná knižka Kam chodia snehoví anjeli, v ktorej by sa zimná atmosféra dala krájať.

Maggie O’Farrellová totiž napísala podmanivú rozprávku o zázraku počas jedného zasneženého dňa plnú nádherných ilustrácií, dojemných rozhovorov a rozprávkového jazyka. Príbeh o malej Sylvii a jej ochranárskom snehovom anjelovi jednoznačne chytí za srdce všetky deti, no aj dospelých.

Knihu Kam chodia snehoví anjeli si môžeš objednať tu
TATRAN

Sandra Dražilová Zlámalová – Šibalstvá čerta Lotríka

Kniha Šibalstvá čerta Lotríka poteší každé neposedné dieťa, ktoré verí na zázraky. Dobrodružstvá malého čertíka sú totiž magické, neuveriteľne vtipné a navyše potešia krásnymi humornými ilustráciami.

Malý čertík Lotrík svojou nerozvážnosťou spôsobuje v pekle jeden problém za druhým. Nedopatrením vytopí celé peklo, takmer nechá zhorieť pekelné listiny… Niet sa čomu čudovať, že nakoniec Luciferovi dôjde trpezlivosť a vyšle Lotríka do sveta ľudí, aby sa svojej prchkosti zbavil. Podarí sa mu to?

Knihu Šibalstvá čerta Lotríka si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou
GRADA

Liz Pichon – Vojna v Topánkove

Autorka obľúbenej série o Tomovi Gatesovi prichádza s ďalšou knihou nabitou humorom a kresbami s názvom Vojna v Topánkove. Tento vtipný a napínavý príbeh je plný zvratov, prekvapení a, ako inak, topánok!

Wiola Widláková, majiteľka najväčšej továrne na topánky, urobí ČOKOĽVEK, aby vyhrala prestížnu cenu ZLATÁ TOPÁNKA. Ak sa jej podarí zmocniť lietajúcich topánok, prvú cenu má zaručene vo vrecku. Nezastaví sa pred ničím! Dokonca dostane do väzenia geniálneho vynálezcu topánok od výmyslu sveta Ivana Palca. Podarí sa deťom Ruby a Benovi zachrániť svojho otca? Ak Wiola vyhrá prvú cenu, bude ešte neznesiteľnejšia, a to predsa deti z Topánkova nemôžu dopustiť. Dokážu ju ešte zastaviť?

Knihu Vojna v Topánkove si môžeš objednať tu
SLOVART

Mohlo by ťa zaujímať:

Knižné Vianoce: Tieto tituly potešia pod stromčekom každého milovníka kníh

Ivana Havranová – Janka, Alex a mravec z kredenca

Janka, Alex a mravec z kredenca zaujme všetky deti, ktoré majú rady súrodenecké dobrodružstvá. Janka s bratom Alexom majú podarený vzťah, hádky sú u nich totiž na dennom poriadku. No a teraz sa k nim navyše pridal mravček z kredenca. Túto podarenú trojicu sledujeme celý rok a rozlúčime sa s ňou na Vianoce.

Ivana Havranová nezvyčajne živo rozpráva o radostiach a starostiach dvoch súrodencov, ich starostlivej mamičke a nezbednom mravčekovi, ktorému neujde ani jedna odrobinka.

Knihu Janka, Alex a mravec z kredenca si môžeš objednať tu
TATRAN

Lenka Jakešová – Rozprávky z lesa

Ak chcete, aby sa vaše deti dozvedeli, prečo smrekovcu pred zimou opadáva ihličie, ako je možné, že jedličke rastú šišky dohora, alebo aký tvar listov má lipa, podarujte im pod stromček prekrásnu knižku Rozprávky z lesa.

Štyri čerstvo vyliahnuté vtáčatká žijú s tatkom a s mamkou v dutine starého duba. Tatko s mamkou cez deň liečia stromy v lese a zháňajú potravu. Každý večer prinášajú svojim deťom nielen pochúťky do zobáčikov, ale aj rozprávku, ktorú im za odmenu povedia vyliečené stromy.

Knihu Rozprávky z lesa si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou

Katarína Kerekesová, Katarína Moláková, Ivana Šebestová, Anna Vášová – Mimi a Líza. Záhrada

Obľúbené dobrodružstvá nevidiacej Mimi a neposednej Lízy, ktoré spolu spoznávajú svet a popritom si spestrujú každodenný život „výletmi“ do sveta fantázie, si už stihli získať srdcia detských aj dospelých čitateľov nielen na Slovensku, ale napríklad už aj na Taiwane.

V najnovšom príbehu Mimi a Líza. Záhrada nevidiaca Mimi a jej najlepšia kamarátka Líza objavia za domom nádhernú záhradu, o ktorú sa stará malý čarovný záhradník. Ukáže im zázraky plynutia prírodných cyklov, dozrievania aj rastu. Zatiaľ čo jabĺčka pod dotykom jeho kúzelnej vetvičky dozrievajú, neďaleko, v kontajneri na odpad, sa rodí obrovská Opacha.

Knihu Mimi a Líza. Záhrada si môžeš objednať tu
SLOVART

Kobi Yamada – Neboj sa skúšať

Ak si prajete obdarovať vaše deti niečím výnimočným, skúste siahnuť po univerzálnej knižke Neboj sa skúšať. Deti si v nej totiž môžu listovať v každom veku a vždy si z nej zoberú niečo iné.

Je to nádherná a veľmi láskavá knižka o tom, že zlyhanie nemusí byť len srdcervúcim sklamaním, ale v skutočnosti môže byť aj začiatkom cesty, na ktorej objavíme všetky neuveriteľné veci, ktoré dokážeme urobiť.

Knihu Neboj sa skúšať si môžeš objednať tu
TATRAN

Zuzana Pospíšilová – Lapajko a Šibalka

Ktoré dieťa nemá rado škriatkov? A navyše takých nezbedných, ako sú Lapajko a Šibalka. Bývajú v lese a vyvádzajú všelijaké lapajstvá a šibalstvá.

V tejto zábavnej knižke sa lesní škriatkovia učia priamo v lese, v ktorom sa zoznámia s lesnými zvieratami, naučia sa rozpoznávať jednotlivé huby, bylinky, lesné plody a mnoho ďalších vecí, užitočných pre škriatkov aj pre vaše deti.

Knihu Lapajko a Šibalka si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou
GRADA

Mohlo by ťa zaujímať:

8 tipov na darčeky pre ženy, vďaka ktorým budeš ten najlepší Ježiško

Veronika Šikulová – Pozor, bodkovaný pes!

Príbehy bodkovaného psa úspešnej slovenskej literátky Veroniky Šikulovej spolu s ilustráciami Oksany Paliy si zamiluje každé dieťa, ktoré miluje svojho domáceho miláčika. Dunčove komické dobrodružstvá v knihe Pozor, bodkovaný pes! sú totiž ako vystrihnuté z reálneho života jednej rodiny s tak trochu neposlušným psom.

Všetci ho neskutočne ľúbia, no on občas rozhryzie topánky, zje zubnú pastu, rozbije voňavku, zožerie papierové škatuľky, suché rožky, vajíčkové škrupiny, šunku, vysype v kuchyni smetiak, odvlečie do záhrady pingpongovú raketu, zlomí pravítko, ociká práčku, nanosí si do brlôžka topánky a svetre…

Knihu Pozor, bodkovaný pes! si môžeš objednať tu
SLOVART

Joanna Gainesová – Svet potrebuje človeka, ako si ty

Kniha Svet potrebuje človeka ako ty vám pomôže veľmi láskavo, otvorene a úprimne povedať svojim deťom, že sú výnimočné, originálne a rovnako dôležité ako ich rovesníci.

Autorka totiž v celej knihe zdôrazňuje, aká dôležitá je každá jedna ľudská bytosť. Naši drobci by už od detstva mali vedieť, že dostali do vienka nádherné, jedinečné a magické dary, ktoré môžu ponúknuť svetu. Ten nás totiž potrebuje presne takých, akí sme.

Knihu Svet potrebuje človeka, ako si ty si môžeš objednať tu

TATRAN

Zuzana Barilová – Malá Ema

Malá Ema je ideálna knižka pre všetky hravé detičky, ktoré milujú dobrodružstvo a šťastné konce. Príbehy odvážnej a hravej Emy sú neskutočné milé, vtipné, láskavé, plné zvieratiek a rôznych kreatívnych a hravých nápadov, ktoré si vaše detičky zamilujú.

Už ste niekedy videli prasiatko, ako trénuje skok do výšky? Alebo pani susedku, ktorá s metlou v ruke naháňa splašeného zajka? Že nie? Malá Ema áno. Vďaka svojim nápadom a zvieracím kamarátom totiž o podobné zážitky nemá núdzu.

Knihu Malá Ema si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou
GRADA

Katarína Škorupová – Anča z Pomaranča a záchrana ranča

Kto už pozná Anču z Pomaranča, tak vie, že je to veľmi príjemné čítanie plné zábavy. S Ančou zažijú vaše deti vtipné príhody zo života na ranči, v ktorom bláznivá Anča s jej bláznivými priateľmi zažíva nečakané dobrodružstvá. Anča z Pomaranča a záchrana ranča je v poradí tretí diel tejto neskutočne zábavnej detskej série. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

To, čo sa teraz odohráva na ranči zvanom Pomaranč, nenájdete ani v tej najnapínavejšej detektívke. V dedine sa dejú čudné veci. Všetci susedia dostanú príkaz od starostu, aby mu predali svoje záhrady. Inak im vraj budú zhabané z úradnej moci. Chystá sa tu niečo veľmi podozrivé a Anči sa to veru vôbec nepáči. Tuší, kto za tým všetkým stojí, no kto by už veril Anči z Pomaranča? Ako to celé dopadne a čo s tým majú spoločné šialené americké kačice, ružový dom z cukrovej vaty, Aladinova čarovná lampa a džin, čo sa volá Gel?

Knihu Anča z Pomaranča a záchrana ranča si môžeš objednať tu
SLOVART

Snehuliak Kýchalko

Snehuliak Kýchalko je zábavná, vtipná a poučná zimná kniha, určená pre najmenšie detičky. Je písaná zábavnou veršovanou formou a obsahuje nádherné ilustrácie, ktorými sa pokochajú okrem detí aj dospelí. Je to milý príbeh o troch deťoch a snehuliakovi, ktorý sa neustále sťažuje, že mu je zima, a ostošesť kýcha.

Detičky mu ochotne pomáhajú, požičajú mu čiapku, šál, dokonca kabát, ponúknu teplé kakao, horúci kúpeľ či rozložia ohník. Kýchalko všetko s radosťou prijme – a ako to skončí? Zohreje sa? Vaše deti sa do knižky zamilujú.

Knihu Snehuliak Kýchalko si môžeš objednať tu
TATRAN

Zuzana Pospíšilová – Neposlušné rozprávky

Neposlušné rozprávky ponúkajú zábavu, ponaučenie a nádherné ilustrácie. Sú venované najmä neposlušným deťom, pretože v týchto rozprávkach sa neposlúcha!

Neposlúchajú v nich ľudia, zvieratá či veci. Ak ani vy neposlúchate, tak si tie nezbedné príbehy prečítajte, aby ste pochopili, že neposlúchať sa nevypláca (dokonca ani dospelým). A ak ste poslušní, tak čítajte tiež, môžete sa iba smiať a vydýchnuť si, že vás sa tie neplechy netýkajú.

Knihu Neposlušné rozprávky si teraz môžeš kúpiť s 25 % zľavou

Mohlo by ťa zaujímať:

Knižné Vianoce: Tieto tituly potešia pod stromčekom každú milovníčku kníh

Andrea Kellö Žačoková – Vitaj v múzeu

Vitaj v múzeu je ideálny darček na večerné čítanie pred spaním pre deti a ich rodičov. Bohato ilustrovaná kniha o slovenských múzeách deťom krásne vysvetľuje, ako sa predmety dostanú do múzea, čo sa tam s nimi deje a kto sa o ne stará.

Knihu Vitaj v múzeu si môžeš objednať tu
Mona Rose / EMEFKA

Ďalší skvelý tip na edukačný darček je aj ďalšia novinka Andrei Kellö Žačokovej s názvom SLOVENSKOpédia. Aj táto publikácia obsahuje bohaté ilustrácie, tentokrát však sumarizuje najrôznejšie fakty a zaujímavosti o našej krajine. Obe publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Knihu SLOVENSKOpédia si môžeš objednať tu
SLOVART

Veríme, že vám náš výber pomohol s inšpiráciou na vianočné darčeky a že vašim deťom urobia radosť. Prajeme šťastné a veselé Vianoce!

Viac knižných noviniek a zaujímavostí zo sveta kníh nájdeš tu


Monika Ružová
Som vášnivá knihomoľka, šialená zberateľka kníh, Funko Pop figúriek a nadšená filmová a seriálová fanúšička. Čítam všetko od Young Adult, fantasy cez trilery a horory až po spoločenské romány a detské knihy. V mojich článkoch na EMEFKA sa teda zameriavam práve na literatúru a svet s ňou spojený.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.