Knops – revolučné tlačidlo hlasitosti pre tvoje uši

Blokovanie otravných zvukov nikdy nebolo bližšie


Poznáte ten pocit, keď vyjdete z domu, idete na autobus, a uvedomíte si, že ste si zabudli slúchadlá, a tak sa  dvadsaťminútová jazda verejnou dopravou premení na nekonečný príbeh počúvania príbehov ľudí, ohovárania či rozmýšlania nad vlastnou existenciou?  Vďaka holandskému startupu môže byť takáto situácia minulosťou.

 


Zdroj: theawesomedaily.com

Určite každý z nás pozná situácie, kedy bol hluk otravný a nežiaduci. Či už na letisku plnom ľudí, na hodine, kde je obľúbená činnosť vašej neobľúbenej učiteľky ustavičné škrípanie nechtov či kriedy o tabuľu či pri bežných denných úkonoch. A ak sa ti už nechce počúvať tvojho ex, ktorý sa poučil, miluje ťa a chce ťa naspäť, či sa tvoja mačka permanentne pári pod oknom, aj keď sú tri hodiny ráno, tak je toto pre teba ideálne riešenie.


Zdroj: producthunt.com

Holandský startup Knops navrhol zariadenie s celkom pekným dizajnom, ktoré pracuje ako tlačidlo hlasitosti pre uši. Plne kontroluje okolité zvuky bez ohľadu na ich charakter a na to, kde sa práve nachádzaš. Obzvlášť výhodné je pre ľudí, ktorí sú často vystavení hlasitým zvukom a tak sa dá predísť poruchám sluchu- napr. pre hudobníkov (dokonca toto zariadenie bolo navrhnuté hudobníkmi).

Ak Tvoj záujem rastie, ponúkame Ti aj sprievodné video:

Zdroj:  youtube.com

„Namiesto používania elektroniky na výrobu umelého zvuku, používame reálne zvukové vlny, ktoré prichádzajú do ucha, a upravujeme ich,“ povedal Arjen de Jong, riaditeľ Knops, ktorý má doktorát z akustiky, „takže to, čo počujeme, je reálna tlaková vlna, aká prichádza do ľudského ucha.“


Zdroj: kickstarter.com/projects/knops

Knops má štyri štádia nastavenia počutia – od prirodzeného, normálneho počutia po absolútne blokovanie okolitých zvukov. Zariadenie má tvar gramofónu, je štýlové a ťažko spozorovateľné, takže o to ľahšie (aj príjemnejšie) bude niekoho (alebo niečo) nechceného nepočuť. Môžeš si vybrať z niekoľko možných farieb, takže budeš ladiť aj s bielymi ponožkami v sandáloch, aj s ružovým tričkom (takže nie, nemusíš byť hipster na to, aby sa ti to hodilo).

Zdroj: www.theawesomedaily.com

Nápad vznikol v decembri roku 2014, keď štyria kamaráti prišli s tým istým nápadom. O pár mesiacov neskôr bol navrhnutý a vyrobený prvý fungujúci prototyp. Projekt oficiálne začal v januári tohto roku, no prvé objednávky budú odosielané až v novembri. Medzičasom sa budú prijímať objednávky a testovať modely, aby bola zaručená kvalita.

Zdroj: knowyourmeme.com

Zdroj: theawesomedaily.com, 9gag.com, kickstarter.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!

Ľudia práve čítajú

Microsoft sa po 32 rokoch lúči so Skicárom - v najnovšom update ho už nenájdeme

Otvoriť článok
Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
18
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Knops – revolučné tlačidlo hlasitosti pre tvoje uši

Prihlásiť sa

Prihláste sa prosím pomocou svojho prihlasovacieho mena a hesla. Prihlasovacie údaje na stránky emefka.sk a memehub.sk sú rovnaké.
Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

reset password

Späť na
Prihlásiť sa
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME