Kobra 11 či Komisár Rex. 10 najobľúbenejších kriminálok nášho detstva

Pátranie po zločincoch či tvrdé boje v súdnej sieni. Tieto krimi seriály sme ako deti milovali.

Zdroj: Action Concept Film - und Stuntproduktion

Hlásime sa vám s ďalším nostalgickým článkom o kultových seriáloch nášho detstva. Tentokrát si posvietime na kriminálne seriály, ktoré nám v našich detských a tínedžerských rokoch robili nenahraditeľnú spoločnosť. Áno, je pravda, že viaceré z týchto seriálov nie sú bohvieako kvalitné, ale to nám v čase ich najväčšej slávy vôbec neprekážalo.

Kobra 11

Nemecká kriminálna automobilová naháňačka, ktorú sme absolútne „žrali“. Čo na tom, že išlo o príbehy ako podľa šablóny, hlavne, že Semir bol frajer! Kobra 11 využívala svoj pomerne štedrý rozpočet a svojim divákom ponúkla akčné scény plné výbuchov a rýchlych áut.

V zásade išlo o plytkú televíznu zábavu, ktorú by sme si znovu asi nepozreli, ale v detskom veku to pre nás bol riadny hit.

Komisár Rex

Ďalší známy nemecký, resp. rakúsko-nemecký seriál, ktorý sa u nás tešil veľkej popularite, čoho dôkazom sú nekonečné reprízy. Kriminálku s podozrivo inteligentným policajným psom, ktorý vždy vyriešil každý prípad a mal slabosť pre salámové žemle, sme skrátka žrali aj s navijakom.

Čo na tom, že scenáre boli nasprostasté, nezaujímavé a plné klišé. Komisára Rexa sledovalo celé Slovensko. Televízia Markíza dokonca v roku 2017 natočila vlastnú verziu pod názvom Rex.

Matlock

Americká právnická dráma s Andym Griffithom v titulnej úlohe tiež patrila k stáliciam slovenských televíznych obrazoviek. Super úspešný právnik Ben Matlock v každej epizóde vždy triumfoval nad nespravodlivosťou a svojich klientov vysekal z najhorších obvinení. Seriál sa v našich končinách stal veľmi obľúbeným a dočkali sme sa tak aj nekonečného množstva repríz.

Odložený prípad

V Odloženom prípade sa presunieme do výrazne kvalitnejších vôd. Pozoruhodný seriál nám predstavil detektívku Lilly Rush (Kathryn Morris), ktorá po rokoch rieši prípady (najčastejšie vraždy), ktoré sa nikdy nepodarilo dotiahnuť do konca. Seriál bol slušne natočený, mal kvalitných hercov, ako aj premyslené scenáre. Pôvodne sa vysielal v rokoch 2003 až 2010, a na konte má 7 sérií.

Ally McBealová

Opäť veľmi vydarený seriál! Ally McBealová bola nefalšovaný kult, a my musíme uznať, že zaslúžene. Uznávame však, že zaradenie medzi kriminálne seriály je trochu mätúce. Áno, príbeh sa síce odohrával v právnickej firme, ale prvé husle hrali osobné problémy a ľúbostné patálie hlavných hrdinov.

Tie boli nezriedka veľmi vtipné a herecky (Calista Flockhart, Corney Thorne-Smith či Peter MacNicol) bezchybné. Na konci seriálu citeľne dochádzal dych, ako celok je to však pecka, ktorú si kedykoľvek radi zopakujeme.

Monk

Vydarená komediálna kriminálka s excentrickým detektívom s mnohými fóbiami, Adrianom Monkom (Tony Shalhoub), bola hitom na začiatku nultých rokov. Niet sa čomu čudovať. Išlo o napínavé kriminálne príbehy, ktoré boli navyše okorenené funkčným humorom.

Táto kombinácia sa ukázala ako mimoriadne vďačná a seriál si právom získal popularitu aj na Slovensku. Celkovo sa dočkal 8 sérií, pričom tá posledná si odbila premiéru v roku 2007.

JAG – Vojenská generálna prokuratúra

Ďalšia stálica našich televíznych obrazoviek. V tomto prípade ide o súdnu drámu, v ktorej hlavný hrdina Harmon Rabb (David James Elliot) a jeho kolegovia riešili najrôznejšie kriminálne prípady. Určite nešlo o žiadny strhujúci titul, ale ako príjemná oddychovka bez problémov obstál. Tešil sa veľkému záujmu divákov a celkovo sa mu dostalo 10 sérií. Posledný diel sa vysielal v roku 2005.

Alias

Za Alias stojí kultový J. J. Abrams a bolo to veru vidieť aj na celkovej kvalite. Hlavnú úlohu pôvabnej vysokoškoláčky a zároveň super tajnej agentky si strihla Jennifer Garner. Tá svojím šarmom a charizmou celý seriál do veľkej miery ťahala.

Za zmienku však stojí aj kvalitný scenár, slušné akčné scény a zaujímaví herci, ktorí sa mihli vo vedľajších úlohách (Ron Rifkin, Bradley Cooper či Terry OQuinn). Seriál mal celkovo 5 sérií a s úspechom sa opakovane vysielal aj u nás.

NCIS: Námorný vyšetrovací úrad

Aj NCIS rozhodne patrí k tomu kvalitnejšiemu, čo sa na naše obrazovky dostalo. Tvorcovia sa očividne inšpirovali JAGom, avšak doručili modernejší, scenáristicky prepracovanejší a celkovo po všetkých stránkach lepší titul. Seriál odštartoval svoju púť v roku 2003 a vysiela sa dodnes. Na pláne je už jeho 17. séria.

C.S.I.: Kriminálka Las Vegas

Z ostatných C.S.I. (Miami, New York) je práve Las Vegas asi najkvalitnejším kúskom. V tomto seriáli išiel geniálny um detektívov bokom a ku slovu sa dostali prepracované vedecké analýzy. Jednotlivé epizódy boli natočené svižne a moderne, takže niet divu, že mnoho z nás čaru tejto kriminálky prepadlo. Celkovo sa C.S.I. dostalo 15. sérií a dvojdielneho finále.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 silných a záhadných výrokov slávnych osobností, ktoré vyslovili tesne pred svojou smrťou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME