Kocúr, ktorému museli amputovať všetky štyri labky, dostal rozkošné protézy vyrobené z titánu

Najdrsnejšia mačka na Sibíri

Zdroj: НГС.НОВОСТИ / youtube.com

O krutosti sibírskej zimy sa na vlastnej srsti presvedčil kocúr Ryžik (ryšavý), ktorý sa ocitol na pokraji smrti. Kocúra našli zamrznutého v uliciach Tomsku v januárových štyridsaťstupňových mrazoch.

Utrpel ťažké omrzliny a vyzeralo to tak, že veterinári ho budú musieť utratiť. Ryžikov nový majiteľ to považoval za neprijateľné, a tak z toho kocúrik vyšiel „len“ s amputáciou všetkých štyroch labiek. Mačka v takomto stave nedokáže samostatne žiť. Veterinár Sergej Gorškov z Novosibirska bol ten správny človek pre túto situáciu.

Gorškov pomocou 3D tlačiarne vyrobil špeciálne titánové protézy, jediné svojho druhu. Po niekoľkých náročných operačných zákrokoch boli Ryžikovi namontované priamo na kosti a kocúr tak získal nové labky. Tým pádom sa stal prvou mačkou na svete, ktorá má všetky štyri labky protetické.

Zdá sa, že si pomerne rýchlo zvyká. Titánové labky sa nesnaží dať dole a berie ich ako súčasť svojho tela. Ako je vidieť na nasledujúcom videu, Ryžik sa pohybuje zatiaľ dosť nemotorne a pri chôdzi vyzerá, akoby mal v plienke naložené.

Odborníci ale predpokladajú, že ruský kocúr si čoskoro zvykne a onedlho bude môcť pobehovať hore-dole ako mladé mača. S titánovými labkami sa stane najcoolovejšou mačkou široko-ďaleko a kandidátom na záporáka z bondovky alebo postavu z futuristickej počítačovej hry.

Zdroj: siberiantimes.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
6
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 fantastických slovenských seriálov, ktoré by ste rozhodne mali vidieť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME