Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Chovatelia mačiek veľmi dobre vedia, že s ich miláčikmi nikdy nie je nuda. Aj napriek tomu, že väčšinu dňa strávi mačka leňošením, stále toho stíha dosť povystrájať. Ako píše web ABC News, mačkám ich schopnosť kamkoľvek vliezť nemusí byť vždy prínosná.

Mačky naozaj dokážu čarovne zredukovať svoj objem a vopchať sa aj do tej najmenšej medzierky. Každý, kto má v domácnosti mačku, musí byť v neustálom strehu a očakávať prepadnutie aj v tých najmenej pravdepodobných miestach.

Cat GIF - Find & Share on GIPHY

Zvedavosť sa nie vždy vypláca

Mačky by, samozrejme, neboli mačkami bez svojej nekonečnej zvedavosti. Ako malé deti musia všetko preskúmať a pochytať (prípadne ochutnať). Dobrodružná povaha mačiek im okrem kopy poznatkov o okolitom svete občas môže priniesť aj poriadny malér.

Uväznený v práčke

Presvedčil sa o tom aj barmský kocúrik Oscar z amerického Queenslandu. Počas hľadania pohodlného miesta na odpočinok sa ocitol v bubne práčky len moment predtým, ako bola zapnutá. Nenápadný Oscar dokázal preniknúť do tajuplného zariadenia bez toho, aby si ho jeho majiteľ Angelo všimol.

Po spustení prania Angelo aj jeho manželka Amanda počuli mňaukanie. Tí boli, žiaľ, presvedčení, že zvuky pochádzajú z komory a nevenovali im veľkú pozornosť. Až po desiatich minútach si Amanda všimla, že Oscar je v práčke. Labky mal prilepené na skle a v jeho zúfalom pohľade bolo badať utrpenie, ktoré mu mokré väzenie prináša.

Shutterstock

Návšteva veterinára

Trvalo ďalšie dve minúty, kým práčka vypustila vodu a dala sa otvoriť. Po oslobodení majitelia vzali kocúrika k veterinárovi. Ten zhodnotil, že okrem pár modrín a škrabancov je v dobrom stave. Lekár mu podal lieky a ponechal si ho na 24-hodinové pozorovanie. Amanda vraví, že Oscar počas svojho hrozivého zážitku spotreboval „tri zo svojich deviatich životov“.

Zdroj: abc.net.au


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.