Koláže tohto umelca ti rýchlo pripomenú, že denne riešime úplne banálne problémy

Pri niektorých týchto dielach ti bude behať mráz po chrbte.

Zdroj: Instagram @ugurgallen

Možno sa ti podarilo zazrieť na internete fotografické koláže tohto pána, ktorý umne kombinuje rôzne fotografie tak, že spája kontrastné fotografie z rozvinutých a zaostalých krajín, ktoré väčšinou čelia rôznym problémom. Zatiaľ, čo sa deti na jednej strane sveta hrajú, tie na druhej strane sa obávajú, či prežijú.

Umelec Uğur Gallenkuş žije v v Turecku, konkrétne v Istanbule. Venuje sa tvorbe koláží, ktoré vytvára z fotografií od rôznych fotoreportérov. Veľmi šikovne spája dve fotografie do jednej, pričom fotografie vzájomne vytvárajú silný kontrast. Týmito kolážami sa snaží poukázať na rozdiely medzi rozvinutými a zaostalými krajinami.

Pokým v rozvinutých krajinách majú ľudia úplne banálne problémy, sú nevďační, nevážia si veci ani ľudí, tak v menej rozvinutých krajinách musia ľudia čeliť hladu, vojnám a bolesti. Umelec chce ľuďom z rozvinutých krajín pripomenúť, aby si vážili to, čo majú a našli v sebe viac ľudskosti. Ľudí z menej rozvinutých krajín podnecuje, že aj oni môžu bojovať za dobrú vládu, vzdelávanie a život v mieri.

Práve kontrast medzi scénami, ktoré sa odohrávajú na západe a blízkom východe, ho inšpirovali k tvorbe jeho koláží. Gallenkuş vytvára takéto koláže už niekoľko rokov. „Problémy vo východných a západných štátoch sú spôsobené vládou. Nie spoločnosťou,‘‘ hovorí Gallenkuş pre mymodernmet. „Som moslim. Ľudia sú kresťania, moslimovia, židia a pod. Na tom však nezáleží. Záleží na tom, či sú ľudia dobrí alebo zlí,‘‘ dopĺňa.

Pozri si jeho koláže, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

Zdroj: boredpanda, mymodernmet

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
24
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nový seriál EMEFKA ti zodpovie všetky otázky o zdraví a ľudskom tele

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME