Koláže tohto umelca ti rýchlo pripomenú, že denne riešime úplne banálne problémy

Pri niektorých týchto dielach ti bude behať mráz po chrbte.

Zdroj: Instagram @ugurgallen

Možno sa ti podarilo zazrieť na internete fotografické koláže tohto pána, ktorý umne kombinuje rôzne fotografie tak, že spája kontrastné fotografie z rozvinutých a zaostalých krajín, ktoré väčšinou čelia rôznym problémom. Zatiaľ, čo sa deti na jednej strane sveta hrajú, tie na druhej strane sa obávajú, či prežijú.

Umelec Uğur Gallenkuş žije v v Turecku, konkrétne v Istanbule. Venuje sa tvorbe koláží, ktoré vytvára z fotografií od rôznych fotoreportérov. Veľmi šikovne spája dve fotografie do jednej, pričom fotografie vzájomne vytvárajú silný kontrast. Týmito kolážami sa snaží poukázať na rozdiely medzi rozvinutými a zaostalými krajinami.

Pokým v rozvinutých krajinách majú ľudia úplne banálne problémy, sú nevďační, nevážia si veci ani ľudí, tak v menej rozvinutých krajinách musia ľudia čeliť hladu, vojnám a bolesti. Umelec chce ľuďom z rozvinutých krajín pripomenúť, aby si vážili to, čo majú a našli v sebe viac ľudskosti. Ľudí z menej rozvinutých krajín podnecuje, že aj oni môžu bojovať za dobrú vládu, vzdelávanie a život v mieri.

Práve kontrast medzi scénami, ktoré sa odohrávajú na západe a blízkom východe, ho inšpirovali k tvorbe jeho koláží. Gallenkuş vytvára takéto koláže už niekoľko rokov. „Problémy vo východných a západných štátoch sú spôsobené vládou. Nie spoločnosťou,‘‘ hovorí Gallenkuş pre mymodernmet. „Som moslim. Ľudia sú kresťania, moslimovia, židia a pod. Na tom však nezáleží. Záleží na tom, či sú ľudia dobrí alebo zlí,‘‘ dopĺňa.

Pozri si jeho koláže, ktoré ťa prinútia zamyslieť sa

Zdroj: boredpanda, mymodernmet

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
24
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Temné a mrazivé filmy, ktoré hodnoverne zachytávajú peklo druhej svetovej vojny

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME