Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Kolegovia usporiadali mužovi narodeninovú oslavu, ktorú nechcel. Teraz mu musia zaplatiť šialene vysoké odškodné

Narodeninová oslava mala súdnu dohru.


Narodeninové oslavy si obyčajne spájame s príjemnými pocitmi. Ale keď dá oslávenec najavo, že žiadne párty nechce, tak je dobré to akceptovať. Inak by si totiž mohol dopadnúť ako zamestnanci v americkom Kentucky, ktorí usporiadali narodeninovú oslavu pre svojho kamaráta Kevina Berlinga proti jeho vôli a skončili pred súdom.

Portál LADbible píše, že Berling jasne povedal svojmu šéfovi v laboratórnom stredisku Gravity Diagnostic, že nechce žiadnu oslavu. Dôvodom bolo, že trpí úzkostnou poruchou a spôsobilo by mu to veľa stresu. Špeciálne narodeninová oslava v ňom vyvolávala negatívne spomienky na detstvo a on sa bál, že by mohol dostať panický atak.

Shutterstock

Žiaľ, človek, ktorý je zodpovedný za organizovanie podobných podujatí, na túto požiadavku zabudol. Zamestnanci teda vystrojili oslavu, ktorá Berlingovi privodila panický atak. Ten bol taký silný, že musel pracovisko opustiť a zamknúť sa do svojho auta. Z celej situácie nebol, pravdaže, ani trochu nadšený.

Jeho spolupracovníci ho zase kritizovali za to, že jeho reakcia na oslavu bola prehnaná. Hádka vyústila do ďalšieho panického ataku a Berling bol napokon z práce vyhodený. Ale nemienil sa vzdať. Gravity Diagnostic zažaloval a dožadoval sa náhrady škody.

Vysúdil veľké peniaze

Rozsudok mu ju napokon naozaj prisúdil. Jeho bývalý zamestnávateľ mu tak musí zaplatiť 450-tisíc dolárov (viac ako 416-tisíc eur) za spôsobenú „psychickú ujmu“. Zástupcovia Gravity Diagnostic nad rozsudkom vyjadrili sklamanie a podotkli, že môže ísť do budúcna o nebezpečný precedens.

Shutterstock

Podľa Berlingovho právnika je dôležité, že sa Berling dokázal postaviť za svoje práva, hoci to preňho vzhľadom na jeho úzkosť nebolo vôbec jednoduché.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť