Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 2.2.2023
sk
Erik, Erika
, Erich
cz
Nela

Koľko Slovákov by išlo bojovať za našu vlasť do vojny? 5 zaujímavých porovnaní so susednými krajinami

Niektoré veci by si určite netipoval správne.


Ak ťa zaujímajú štatistiky a porovnania našej krajiny s inými, si na správnom mieste. Tie, ktoré uvidíš v druhom pokračovaní článku, vytvoril instagramový profil loverofgeography. Prvú časť nájdeš tu.

Dozvieš sa, koľko ťa bude stáť rande v Bratislave, koľko dáš za jednu fľaškovú minerálku v reštaurácii, aké kvalitné cesty máme a aká silná je naša armáda. Rovnako aj to, koľko Slovákov by bolo ochotných ísť bojovať za našu krajinu do vojny.

1. Večera pre dvoch v hlavnom meste

V Bratislave dáš priemerne za večeru pre dvoch približne 40 €. Je to rovnako ako napríklad v Budapešti. O 10 € viac zaplatíš vo Viedni, o 4 € menej v Prahe. Síce sa hovorí, že „v Praze je blaze, ale draze,“ v skutočnosti je drahšie v našom hlavnom meste.

Najvyššie ceny sú v Monaku a Švajčiarsku, a to okolo 200 eur za rande s frajerkou. Nejeden študent by z tejto sumy dokázal vyžiť celý mesiac. Najlacnejšie je v Turecku, kde by si mohol chodiť na večeru každý deň. Veď za 8 € si kúpiš u nás maximálne jeden obed a veľkú kofolu.

2. Fľaša vody v reštaurácii

Keď sme už načali večere v reštauráciách v hlavných mestách, poďme sa pozrieť, koľko zaplatíš za 0,33-litrovú minerálku. Najdrahšie je opäť Monako a švajčiarsky Bern, kde sa cena blíži takmer k šiestim eurám. Nie je prekvapením, že na opačnej strane sa opäť nachádza Istanbul s 12 centmi.

V Bratislave je niekoľkonásobne drahšie. Za malú minerálku ti vyúčtujú 1,35 €. Z okolitých štátov si pýtajú viac len vo Viedni, a to rovné 2 €. V Poľsku, Česku, Maďarsku a na Ukrajine majú lacnejšie, z väčších krajín aj v Taliansku alebo Portugalsku.

3. Kvalita ciest

Najkvalitnejšie cesty sú v Singapure, na druhom mieste sa umiestnilo Holandsko. Tretie miesto si drží Švajčiarsko. Z našich susedov je najvyššie Rakúsko na šiestom mieste. Až na ďalekom 57. mieste sa nachádza Poľsko. My na tom nie sme úplne ružovo, pretože nám patrí 72. priečka. Čo však možno poteší, Česi sú ešte o pár miest za nami. Na posledných miestach nájdeš prevažne chudobné krajiny z Afriky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť