Komédia Palm Springs dorazila do kín. Toto sú hlavné dôvody, prečo by si ju nemal vynechať

Parádna romantická komédia s troškou toho sci-fi je skvelou a zábavnou oddychovkou.

Zdroj: Continental Film

Aj v našich kinách si od 10. septembra môžeš vychutnať fantastickú sci-fi romantickú komédiu Palm Springs, ktorú natočil Max Barbakow. Mal by si na ňu vyraziť do kina? Rovno odpovedáme, že určite áno! Ide totiž o jednu z najlepších letných komédií poslednej doby a vynechať ju by bola predsa len škoda.

Keďže sme film už videli, v tomto článku ti predstavíme hneď niekoľko dôvodov, prečo by si Palm Springs mal vidieť aj ty.

Continental Film

Príbeh

Ešte predtým si ale povieme, o čom film vlastne je. Hlavnými hrdinami príbehu sú flegmatický pohoďák Nyles (Andy Samberg) a sympatická cynička Sarah (Cristin Milioti). Tí sa zoznámia na honosnej svadbe v Kalifornii, ale čo čert nechcel, spoločne uviaznu v časovej slučke. Čo to znamená? V praxi to, že musia stále prežívať jeden a ten istý deň.

Počas neho môžu urobiť prakticky čokoľvek (aj prísť o život), ale zo slučky sa ani tak nedostanú. Zakaždým sa proste ráno zobudia do toho istého dňa. Ako nám však ukážu, aj v takejto situácii je možné užívať si život plnými dúškami a dokonca aj nájsť lásku.

Continental Film

1. Výborný a skvele zrealizovaný ústredný nápad

Iste, môžeš si povedať, že základný nápad s časovou slučkou nie je nijako zvlášť originálny. Stačí si spomenúť napríklad na kultovú komédiu Na Hromnice o deň viac s Billom Murrayom. Je pravdou, že podobne ladených filmov sme tu už mali veľké množstvo, ale to nič nemení na fakte, že tvorcom Palm Springs sa tento nápad podarilo uchopiť mimoriadne zručne. Dokázali z neho vyťažiť všetku komiku, ktorá sa ponúkala, a dokonca divákom pripravili aj nejaké to prekvapenie.

Vo výsledku je tak zábavné sledovať hlavných hrdinov, ako sa svojmu osudu prispôsobujú a ako sa dokážu solídne baviť aj s vedomím, že sú odsúdení opakovať dokola ten istý deň. Tvorcom sa skrátka podarilo ústredný nápad skvele spracovať. Dokonca možno budeš mať pocit, že v takej časovej slučke by to vôbec nemuselo byť také hrozné.

Continental Film

2. Skvelí herci

Hlavné úlohy si v Palm Springs zahrali Andy Samberg a Cristin Milioti. Tvorcovia mali pri castingu naozaj šťastnú ruku, pretože títo dvaja si vás získajú okamžite, ako sa objavia na plátne. Sú sympatickí, roztomilí a majú medzi sebou slušnú chémiu. Nesmieme ale zabudnúť ani na vedľajšie postavy, teda hlavne J. K. Simmonsa, ktorý aj na menšom priestore dokáže, že je pán herec.

Celkovo sa dá povedať, že všetci herci sú skvelí, uvoľnení a je cítiť, že sa pri natáčaní sami dobre bavili. A divák sa pri sledovaní ich filmu bude veľmi rád baviť s nimi.

Continental Film

3. Humor

Palm Springs je skutočne zábavnou komédiou, ktorá ťa svojím humorom dostane. Nejde o žiadne prvoplánové či fekálne vtipy, ale o prirodzený a miestami príjemne absurdný humor. Ten vyplýva nielen z ústrednej témy časovej slučky, ale aj z dialógov či úplne bežných situácií, ktoré sú následne prerušené nejakým nečakaným prvkom.

4. Ultimátna pohoda

Okrem skvelých hercov a humoru zaujme Palm Springs aj skvelou letnou a pohodovou atmosférou, ktorá je neuveriteľne nákazlivá. Hoci väčšine ľudí by zrejme predstava uväznenia v časovej slučke pripadala hrozivá, tvorcovia to dokážu podať tak, že aj táto situácia odrazu pôsobí ako jedna veľká zábava. Postavy si navyše začnú užívať aj istú slobodu, ktorú im ich uväznenie dáva (hoci to znie paradoxne).

Nemusia nič riešiť, ich činy nemajú žiadne následky a netrápia ich žiadne problémy. Lenže… naozaj je správne existovať takto donekonečna? Nie je to len pohodlný útek pred sebou samým? Pravdaže, tvorcovia nahryzli aj tieto témy a nezabudli ani na silné emócie. Nikdy však neskĺznu do nejakého prehnaného dramatizovania či pátosu. A to treba oceniť!

Continental Film

5. Zhrnutie

Záverom môžeme povedať, že Palm Springs je naozaj skvelou, výborne napísanou a herecky bezchybnou komédiou, kde funguje humor, romantika aj emocionálna stránka príbehu. Maxovi Barbakowi sa podarilo obohraný námet uchopiť sviežo, inovatívne a svojmu filmu dodal nezameniteľnú atmosféru, romantiku a svojskú štýlovosť.

Herci sú parádni a sympatickí a budeš im fandiť do poslednej minúty. Pozitívne kritické a divácke reakcie sú absolútne zaslúžené a na film by si rozhodne mal vyraziť. Podobnú pohodovku totiž nájdeš len veľmi ťažko. Snímku môžeš v slovenských kinách vidieť od 10. septembra 2020.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Continental Film

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Cynické odhalenia zo ženského sveta vo farebných ilustráciách

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME