Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Do našich kín sa v týchto dňoch dostáva ďalší diel populárnej série Jumanji. Tá odštartovala filmom z roku 1995 s Robinom Williamsom a priameho pokračovania Jumanji: Vitajte v džungli sme sa potom dočkali v roku 2017.

Teraz tu máme Jumanji: Ďalší level, ktorý si v kinosálach budeme môcť vychutnať so slovenským dabingom. Koho v slovenskom znení vlastne budeme počuť? To si predstavíme v tomto článku.

V snímke sa opäť stretneme so starými známymi postavami z predchádzajúceho filmu, ale aj s niekoľkými nováčikmi. Hlavné postavy sa aj tentokrát budú vo videohre pohybovať prostredníctvom známych avatarov. Tentokrát sa však budú pod avatarmi skrývať odlišné postavy než naposledy.

1. Dr. Smolder Bravestone

Avatara s menom Dr. Smolder Bravestone si vo filme opäť strihol Dwayne „The Rock“ Johnson. Toho v slovenskom dabingu nahovoril Tomáš Maštalír. Tohto obľúbeného herca poznajú jednak diváci divadelných predstavení (vidieť ho mohli napríklad v hrách Hamlet, Herodes a Herodias či Bratia Karamazovci), ale aj z televíznych seriálov (Profesionáli, Za Sklom) či z filmov (Čiara, Trhlina).

Itafilm

2. Profesor Sheldon „Shelly“ Oberon

Avatara profesora Sheldona Oberona si znovu zahral Jack Black. V slovenskom dabingu mu hlas prepožičal populárny Marián Miezga. Toho si môžeš pamätať z niekoľkých divadelných predstavení, ale aj seriálov, ako Panelák, Mesto tieňov či Profesionáli. Zahral si aj vo filmoch Rozhovor s nepriateľom, Polčas rozpadu či nedodržaný sľub.

Itafilm

3. Ruby Roundhouse

Pôvabná Ruby Roundhouse bude mať aj tentokrát podobu Karen Gillian. V slovenskom dabingu bude mať hlas Petry Vajdovej. Tá si zahrala napríklad aj v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade, Chlapi neplačú či Búrlivé víno. Divadelní fanúšikovia ju poznajú napríklad z hier Polnočná omša či Gazdova krv.

Itafilm

4. Franklin „Mouse“ Finbar

Vtipálek Franklin Finbar sa opäť predstaví v podaní komika Kevina Harta. V slovenskom znení budeme v jeho prípade počuť hlas herca Romana Ferienčíka. Ten je známy ako výlučne dabingový herec.

Pracoval napríklad na dabingu seriálov Teória veľkého tresku, Tie roky sedemdesiate, Show Billa Cosbyho či NCIS: Los Angeles. Jeho hlas sme tiež mohli začuť vo filmoch Na vlásku, Crank: Zastaň a neprežiješ či District 9.

Itafilm

5. Alex

V úlohe Alexa Vreeka sa vo filme predstavil Colin Hanks. Čo sa týka slovenského dabingu, hlas mu prepožičal Marek Fašiang. Ten je momentálne známy hlavne ako jeden z hlavných predstaviteľov úspešného seriálu Oteckovia, ako dabingový herec prepožičal hlas napríklad aj Harrymu Potterovi. Fašiang sa okrem herectva venuje aj podnikaniu (vlastní niekoľko kaviarní).

Itafilm

6. Ming

Ming je novým avatarom, s ktorým sa v Jumanji: Ďalší level, stretneme prvýkrát. Ming stvárnila herečka a speváčka Awkwafina, pričom hlas v slovenskom dabingu jej prepožičala Elena Podzámska. Tú si môžeš pamätať z mnohých filmov aj seriálov. Objavila sa v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade, Odsúdené či Sestričky. Z filmov sa oplatí spomenúť tituly, ako Anjeli, Colette či Nebo, peklo… zem.

Itafilm

Zdroj: Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.