Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla

Komerčné televízie slávia víťazstvo. Po Ulož.to končí so zdieľaním filmov a seriálov ďalší server

Náhrada za Ulož.to menom Fastshare.cloud pristúpila na dohodu.


Internetoví piráti, zdá sa, prichádzajú o ďalší zdroj filmov a seriálov. Pred niekoľkými mesiacmi skončil s verejným zdieľaním súborov obľúbený server Ulož.to, teraz ho (aspoň čiastočne) nasleduje služba Fastshare.cloud. Píše o tom portál Mediář. Práve Ulož.to a Fastshare.cloud slúžili ako nekonečná zásobáreň najrôznejších súborov, vrátane filmov, seriálov a hudby.

Asociácia komerčných televízií (AKTV), ktorá združuje stanice Nova, Prima a Óčko s Fastshare.cloud uzavrela dohodu, že na webe sa nebudú dať stiahnuť autorsky chránené diela členov asociácie. Nie je bez zaujímavosti, že AKTV s Fastshare.cloud vedie niekoľko súdnych a exekučných sporov.

Pokiaľ však budú dodržiavať dohodnuté podmienky, AKTV je ochotná tieto spory ukončiť. Zákaz zdieľania sa dotkne všetkých diel z produkcie AKTV. Zoznam sa navyše priebežne aktualizuje a dopĺňa o nové filmy a seriálové epizódy.

„V tejto chvíli sa na službe vyskytuje úplné minimum nášho obsahu a pokiaľ nájdeme naše diela, ktoré nastavená filtrácia zatiaľ nezachytila, operatívne komunikujeme a filtráciu spoločne postupne zdokonaľujeme,“ vyjadrila sa prezidentka AKTV Klára Brachtlová.

filmy a seriály, pirátstvo, sťahovanie filmov, nelegálne sťahovanie filmov, uloz.to, fastshare.cloud, internet, web, stream platformy
Shutterstock

Určite si prečítaj:

Česi na internete. Profil zbiera absurdné výplody našich západných bratov

Nejde o ojedinelý prípad. Okrem Ulož.to komerčné televízie úspešne zakročili aj proti úložiskám eDisk a Sledujte.to. Právne kroky proti Fastshare, eDisku a Sledujte.to zahájila AKTV už minulý rok, pričom súdy jej dali za pravdu v tom, že úložiská kumulovali zisky vďaka jej nelegálne zdieľanému obsahu.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.