Komická renovácia španielskej sochy hnevá miestnych obyvateľov a baví turistov

Zlé renovácie hodnotných umeleckých diel sa pomaly menia na španielsky národný šport.

Zdroj: Antonio Capel Artista / facebook.com

Španielsko sa môže pýšiť veľkolepým umeleckým dedičstvom ako len máloktorá krajina. Bohatá Španielska ríša mala v čase svojho vrcholu peňazí na rozdávanie a šľachta si vďaka tomu mohla dovoliť služby najlepších európskych majstrov.

Španielska koloniálna ríša patrí do dávnej minulosti a zdá sa, že v súčasnosti umeleckí majstri krajinu zďaleka obchádzajú. Ako inak sa dá vysvetliť niekoľko rokov trvajúca séria totálne pokašľaných reštaurácií umeleckých pamiatok? O poslednej nepodarenej renovácii informoval portál AP News.

View this post on Instagram

IT’S HERE. The fruits of the Second Annual Year-End Patreon Listener Challenge has us staring directly into the cold dead eyes of the beast! How could this restoration of a forgotten 19th century Spanish fresco have gotten so grotesquely botched, and what does it tell us about the challenges of art restoration, religious iconography, and iconoclasm? And more importantly, Jesus, why you look like a shark? 🦈 . 🎧: http://www.thelonelypalette.com/episodes/2019/1/25/episode-36-behold-the-monkey-the-ecce-homo-restoration . #beastjesus #monkeychrist #potatojesus #eccehomo #eccemono #beholdtheman #beholdthemonkey #ceciliagimenez #eliasgarciamartinez #borja #spanishart #restoration #artrestoration #meme #podcastersofinstagram #podcast #arthistory #arthistorypodcast #thelonelypalette #patreon

A post shared by The Lonely Palette (@thelonelypalette) on

Oops!… I Did It Again

Začalo sa to známym obrazom Ježiša, pokračovalo to zmasakrovanou sochou sv. Juraja a poriadne to schytal aj vzácny obraz zo 17. storočia. Zlé renovácie hodnotných umeleckých diel sa pomaly menia na španielsky národný šport, čo dokazuje aj najnovší prípad zo severu krajiny. Najnovšie sa totiž internetom šíri správa o oprave sochy v meste Palencia, ktorá nevyšla úplne podľa predstáv.

Takto sa zmenil reliéf na historickej budove, v ktorej v súčasnosti sídlia kancelárie

El antes y el después, edificio calle mayor principal, 9, Palencia.

Posted by Antonio Capel Artista on Monday, November 9, 2020

Niekoľko rokov bez povšimnutia

Zvláštne je, že zdeformovanú sochu, ktorej po oprave „ušlo“ jedno oko od druhého, si niekoľko rokov nikto nevšimol. Na Facebooku na ňu upozornil miestny umelec Antonio Capel, ktorý dostal tip od kvetinára. Nevydarená renovácia môže byť aj vyše desať rokov stará. Teraz pripomína postavu z filmu Hory majú oči.

Dvojaké reakcie ľudí

Odhalenie diletantskej práce celkom pochopiteľne vyvolalo vlnu nespokojnosti na sociálnych sieťach. Krivá dáma sa ale zároveň stala turistickou atrakciou a pred budovou sa vždy dá zahliadnuť zopár ľudí, ktorí si ju s nadšením fotografujú. Mestský úrad v Palencii odmietol vydať informácie o tom, kto má dielo na svedomí, prípad sa však bude vyšetrovať.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Situácie, pri ktorých si povieš: „Toto sa môže stať len mne!“


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME