Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

„Ak má niekto námietky voči sobášu, nech prehovorí teraz alebo mlčí navždy.“ To je veta, bez ktorej sa nezaobíde takmer žiadna svadba, no väčšinou po nej nasleduje hrobové ticho. Väčšinou…

1. Ženíchov otec sa postavil, aby sa ešte posledný raz opýtal nevestinho otca, či je slečna naozaj panna.

2. Nevestin bývalý sa postavil a povedal, že ju ešte stále miluje. On bol ten, ktorý sa rozišiel s ňou, no trval na tom, aby ostali priateľmi, a tak sa aj stalo. Nikto nečakal, že sa uprostred svadby stane toto. Ženíchovi kamoši ho vyrazili von a obrad pokračoval ďalej, no aj tak to akosi pokazilo náladu.

3. Sám ženích sa rozhodol prehovoriť. Začal plakať a tvrdil, že už dlho svoju nastávajúcu nemiluje, len nevedel, ako jej to povedať. Nechcel jej ublížiť (preto jej to povedal pred oltárom a pred očami všetkých svadobčanov, že?). Desať minút na seba hľadeli bez jediného slova. Potom odišli. Onedlho sa vrátili naspäť a pokračovali v obrade. Nevesta mu totiž povedala, že je tehotná.

https://giphy.com/gifs/fail-wedding-barf-3o7bugZgrGQEmE4epq

4. Bol som na svadbe pod holým nebom a počasie nevyšlo tak, ako si budúci mladomanželia predstavovali. Rútila sa k nám obrovská búrka. Kňaz bol veľmi taktný a snažil sa celý obrad urýchliť, aby sme všetci nezmokli ako myši. Keď sa opýtal, či má niekto nejaké námietky, nebo preťal obrovský blesk v sprievode hromu ako… no, hrom. Bol to fakt rachot. Utíchol a kňaz sa spýtal: „Okej, ešte niekto?“ A išlo sa ďalej.

5. Nikto sa nepýtal, či chce niekto namietať, no ženíchova bývala sa aj tak rozhodla prehovoriť. Postavila sa a začala kričať, že to ona je jeho spriaznená duša, že mu odpustí celé toto divadielko a môžu byť ďalej spolu. Vraj by s ňou mal okamžite utiecť, lebo už si dokázal, čo chcel (rozišiel sa s ňou, zaľúbil sa a chcel sa oženiť). Na tej svadbe sme sa všetci ožrali ako prasce.

https://giphy.com/gifs/filmeditor-movie-comedy-l1ugaqh6OlWOHln7G

6. Uprostred obradu do siene vtrhla žena, ktorá mala na rukách dieťa. Ženíchove dieťa. Skončilo to hodinovým prejavom strápneného ženícha na tému „nebuďte takí úzkoprsí a konzervatívni, veď sa vlastne nič nestalo“. Nevesta nesúhlasila.

7. Jeden z mojich kamarátov prerušil svadbu svojho bratranca, aby oznámil rodičom, že je gej. Nedokázal pochopiť, prečo to všetci označili ako „nesprávne načasovanie“ a vôbec neboli ústretoví.

8. Člen rodiny mojej ženy mal svadbu s pirátskou tematikou. V strede obradu na ňu vtrhol akýsi cudzí pirát, ktorého nikto nepoznal. Začal bojovať so ženíchom. Našťastie vyhral ženích.

9. Jedna z nevestiných družičiek prerušila svadbu a priznala sa, že ona je „tá druhá“, s ktorou ju jej snúbenec už niekoľko mesiacov podvádza. Nevesta utiekla so slzami v očiach a ženích sa okamžite snažil udobriť veci s danou družičkou. Tá ho poslala do teplých krajín, lebo vraj nechce ublížiť kamarátke (neveste).

https://giphy.com/gifs/snl-bill-hader-stefon-this-wedding-had-everything-12Eqg9H9uCZJII

10. Moja nevlastná sestra mala pred skutočným obradom ešte generálku, aby sa nič nepokazilo. Ale pokazilo. Keď kňaz uprostred skúšky zahlásil, či má niekto niečo proti, postavil sa ženíchov svedok a povedal, že musí toto celé zastaviť. Vraj bol už dlho zaľúbený do nevesty a bol presvedčený, že ona to cíti rovnako. Necítila a pokiaľ viem, ani ženích, ani nevesta s ním už nikdy potom neprehovorili.

11. Na svadbe mojej sesternice, počas toho, ako si hovorili sľuby, sa postavila moja teta a zahlásila: „Nemala byť najprv časť, keď ľudia hovoria svoje námietky?“

12. Svadba sa konala u babky na dome, neďaleko veľkej farmy. Po celý čas dobytok z farmy ani nemukol, až do momentu, keď sa oddávajúci opýtal, či má niekto nejaké námietky. Vtedy sa ozvalo hlboké „múúúúú“ a všetci svadobčania prepukli do smiechu.

https://giphy.com/gifs/dogs-entertainment-piPYwnocOtBG8

13. Nevestina matka sa postavila a zakričala, že si neželá, aby jej dcéra mala jedného dňa rodinu s „chlapom ako je henten“. Nevesta odišla preč so slzami v očiach, jej otec schmatol mamu a rozbehol sa za ňou. Ženích tam ostal stáť ako obarený, až dokiaľ ho družbovia neodtiahli preč. Recepcia sa konala aj napriek tomu, že sa v ten deň nezobrali a dopadla vcelku dobre. Nakoniec sa zobrali tajne a sú šťastne spolu až dodnes.

14. Bol som hosťom na jednej svadbe. Keď sa oddávajúci opýtal, kto chce namietať, postavilo sa asi päť ľudí. Každý jeden z nich tvrdil, že v sebe chová nehynúcu lásku k neveste a nemôže dopustiť, aby sa vydala. Po tom, čo sa postavil posledný, bolo už každému jasné, o čo ide. Bol to nevestin žartík na ničnetušiaceho ženícha. A bolo to naozaj parádne!

https://giphy.com/gifs/masterpiecepbs-pbs-poldark-masterpiece-3oz8xPVJYVqlVGyUCY

15. Ako malá som bola na svadbe svojho staršieho brata. S príchodom tej fázy „namietajte teraz alebo mlčte navždy“ moje 5-ročné ja vyskočilo z lavice a zakričalo: „Ja namietam!“ Všetky pohľady sa otočili na mňa, tak sa ma otec opýtal: „A prečo namietaš, zlatko.“ Odpovedala som: „Neviem. Len som chcela vedieť, čo sa stane, keď budem.“ 

16. Mala som niečo vyše roka, keď si moja mama brala môjho nevlastného otca. Vraj som hneď potom, čo sa kňaz opýtal na námietky, skríkla: „Prestaňte!!!“ Šesť rokov na to sa rozviedli. Vidíš, mami?! Ja som ti to hovorila!

https://giphy.com/gifs/friends-rachel-green-feminism-YW8oN9LOrAyc

Zdroj: buzzfeed.com
Titulná fotka: Liberty Antonia Sadler


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.