Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia
V spolupráci s Continental film

Komiksovka Shazam!: Hnev bohov sľubuje akciu aj humor. Vyrovná sa úspešnej jednotke?

Druhý diel Shazama! vstupuje do slovenských kín.


Milovníci komiksoviek majú dôvod na radosť. Už o pár dní si totiž odbije premiéru snímka Shazam!: Hnev bohov. Tá je sequelom pomerne úspešnej komiksovky Shazam! z roku 2019. Aj druhý diel natočil overený David F. Sandberg a vrátia sa v ňom aj starí známi hrdinovia.

Hrdinovia opäť v akcii

Billy Batson a jeho súrodenci z pestúnskej rodiny získali výnimočný dar. Po vyslovení slova „Shazam!“ sa zmenia na mocných superhrdinov. Teraz sa snažia so svojimi schopnosťami žiť viac-menej bežný život tínedžerov.

MovieStillsDB / Warner Bros. Picture

Lenže čoskoro sa musia vrátiť do akcie. Na Zem totiž prichádzajú tri dcéry Atlasa, pomstychtivé staroveké bohyne, ktoré majú zálusk na zničenie sveta. A práve v tom im Billy a jeho súrodenci musia zabrániť.

V hlavných úlohách sa predstavia Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Adam Brody, Rachel Zegler, Ross Butler, Meagan Good, Lucy Liu, Djimon Hounsou a Helen Mirren.

Dočkáme sa opäť úspešnej komiksovky?

Prvý diel si od kritikov svojho času odniesol pozitívne recenzie, ktoré hovorili o zábavnej komiksovke a úspešný bol aj finančne. Tvorcovia sa teda očividne budú snažiť na tento úspech nadviazať.

A zdá sa, že Sandberg aj tentokrát naozaj doručí film, ktorý poteší nielen fanúšikov jednotky, ale aj prípadných nových divákov. Trailer totiž naznačuje, že nás v kinách čaká sympaticky odľahčená komiksová zábava so sympatickými hercami a kvalitnou akciou. Skrátka ideálna pohodovka.

Veľké nádeje vzbudzujú aj nové záporáčky, ktoré stvárnili obľúbené a kvalitné herečky. Film bude zrejme opäť kombinovať humor s trochu vážnejšími momentmi a iste sa dočkáme aj niekoľkých emotívnejších okamihov.

Sme zvedaví, či sa Sandbergovi podarí vyrovnať sa prvému filmu a ako sa jeho novinke bude dariť po stránke tržieb. Rozhodne má našliapnuté na úspech, ostáva len dúfať, že nádej pretaví aj do kvalitného filmu. Do slovenských kín Shazam!: Hnev bohov vletí už 16. marca.

Continental Film SK

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje