Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Keď si v roku 2018 odbila premiéru komiksovka Venom, bol z toho celkom slušný hit. Oproti rozpočtu 116 miliónov dolárov dokázal symbiontom ovládaný Eddie Brock (Tom Hardy) trhnúť parádnych 856 miliónov. Čo z toho vyplýva? Že nás dvojka nemohla v žiadnom prípade minúť. Venom 2: Carnage prichádza sme mali vidieť už minulý rok, ale kvôli pandémii sme si na sequel museli počkať až do októbra tohto roku.

Démonický Carnage na scéne!

Už záver prvého dielu nám dal jasne najavo, že dvojka sa bude točiť okolo psychopatického sériového vraha Cletusa Kasadyho (Woody Harrelson). Príbehovo sa posunieme viac ako rok od udalostí jednotky, keď sa Eddie Brock (opäť Tom Hardy) snaží nejakým spôsobom žiť so symbiontom Venomom a zároveň stále pracovať ako novinár.

Je to práve on, kto sa rozhodne urobiť rozhovor s Kasadym a dúfa, že by to mohlo opäť nakopnúť jeho kariéru. Kasadymu sa ale neskôr podarí utiecť a čo je ešte horšie: dostane sa do kontaktu so symbiontom, ktorý ho zmení na démonického Carnagea. Ten je odhodlaný rozpútať peklo. A zdá sa, že jediný, kto jeho besnenie dokáže zastaviť, je práve Venom.

Itafilm

Dočkáme sa zábavnej komiksovky?

V prípade Venoma 2 došlo k zmene na režisérskom poste. Rubena Fleischera vystriedal Andy Serkis, ktorý je známejší ako herec (zahral si napríklad Gluma z Pána prsteňov), ale na konte má aj dva režisérske zárezy (dojemná dráma Nádych pre lásku a dobrodružný film Mowgli: Legend of the Jungle).

V hlavných úlohách uvidíme Toma Hardyho a Woodyho Harrelsona, ktorých doplnia aj Michelle Williams, Naomie Harris, Stephen Graham, Reid Scott, Sean Delaney či Laurence Spellman.

Venom 2: Carnage prichádza má už za sebou premiéru v Spojených štátoch a na niektorých ďalších trhoch, kde odštartoval mimoriadne nádejne. Pri troche šťastia z neho bude rovnaký hit ako jednotka. Divácke ohlasy sú zatiaľ v drvivej väčšine pozitívne a ani ukážky nedávajú dôvod na obavy.

Všetko nasvedčuje tomu, že fanúšikovia prvého dielu budú nadmieru spokojní aj tentokrát. Dvojka sa podľa všetkého ponesie v podobnom duchu, pričom kritici uviedli, že Andy Serkis uchopil látku za ten správny koniec. Diváci sa tak zrejme dočkajú solídnej a nenáročnej zábavy. Na Slovensku si na Venom 2: Carnage prichádza budeš môcť zájsť od 14. októbra 2021.

Itafilm

Tento obsah vznikol v spolupráci s Itafilm


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť