Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Komiksový seriál Legends of Tomorrow divákom predstavil asexuálnu superhrdinku

Asexuáli zatiaľ príliš veľa reprezentácie vo filmoch a seriáloch nemajú. DC sa to rozhodlo napraviť.


Komiksový seriál DC’s Legends of Tomorrow odštartoval v roku 2016 a stále sa teší veľkej popularite. Tvorcovia nám v ňom navyše postupne predstavili aj superhrdinov z radov sexuálnych menšín, čo sa stretlo s veľmi pozitívnym prijatím divákov aj kritikov. V najnovšej epizóde siedmej série navyše fanúšikom prezradili, že superhrdinka Esperanza Cruz alias Spooner, ktorú hrá Lisseth Chavez, je v skutočnosti asexuálka.

Vyšlo to najavo v jednej scéne, v ktorej postava Zari (Tala Ashe) nadhodila tému intímnych vzťahov. Spooner na to ale odvetila, že ju nepriťahujú muži ani ženy. Spooner teoretizovala, že to môže byť kvôli tomu, že ju uniesli mimozemšťania a mohli nejako „narušiť“ jej vnímanie príťažlivosti.

The CW / MovieStillsDB

Zari ale namietla, že je úplne normálne, ak človek necíti príťažlivosť k iným ľuďom (mužom či ženám). Presne to je definícia asexuality. Ľudia, ktorí sa identifikujú ako aseuxáli, nepociťujú sexuálnu príťažlivosť, prípadne majú len veľmi malý až nulový záujem o intímne radovánky.

Asexualita ako spektrum

To, pravdaže, ešte neznamená, že asexuáli sa nedokážu zamilovať, vstúpiť do vzťahu či byť rodičmi. Mnohí z nich majú aj intímny styk a dokážu si ho užívať. Ako iné orientácie, aj asexualita je spektrom, na ktorom nájdeme pestrú paletu ľudí s veľmi rôznymi prístupmi k intimite, romantickým vzťahom či príťažlivosti.

Mohlo by ťa zaujímať:

Asexuáli vo svojom živote pohlavný styk nepotrebujú. Čo o tejto orientácii vieme?

Vo filmoch či seriáloch sa zatiaľ asexualite nevenoval príliš veľký priestor. Napriek tomu sme sa s asexuálnymi postavami mohli stretnúť v seriáloch Sex Education, BoJack Horseman či Emmerdale. A teraz k nim pribudlo aj DC’s Legends of Tomorrow. Dúfajme, že podobne pozitívnych príkladov reprezentácie bude do budúcna stále viac!

The CW / MovieStillsDB

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť