Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Koncom tohto roka sa v kinách dočkáme filmu, ktorý je iste pre mnohých tým najočakávanejším vôbec. Svoj návrat totiž hlási legendárna sága Matrix od Lany a Lilly Wachowských. Zdalo sa síce, že séria je uzavretou záležitosťou a ostane len v podobe trilógie, avšak tvorcovia sa rozhodli na jej záver nadviazať.

Štvrtý diel ponesie názov The Matrix Resurrections a režisérsky naň dohliadla Lana Wachowski (tentokrát výnimočne bez sestry Lilly). A my už konečne máme k dispozícii prvú plnohodnotnú ukážku. Štúdio už síce pred pár dňami vypustilo do sveta lákavé drobné teasery. A nebolo ich len pár, ale rovno 180-tisíc!

Áno, čítaš dobre. Presne toľko približne 40-sekundových mini ukážok je napríklad na oficiálnej stránke What Is The Matrix. Prehrá sa ti náhodne vždy len jeden v závislosti od toho, v akom dni a čase naň klikneš. Zaujímavé!

Warner Bros./Continental Film

Návrat známych postáv

O čom však nový Matrix bude? To zatiaľ presne netušíme, isté však je, že sa vráti mnoho starých známych postáv. V prvom rade je to samozrejme Neo (Keanu Reeves), ktorý – zdá sa – stratil časť spomienok na udalosti predchádzajúcich filmov. Znovu sa stretáva so svojou osudovou láskou Trinity (Carrie-Anne Moss) a dorazia aj Niobe (Jada Pinkett Smith) a Merovingian (Lambert Wilson).

Okrem nich uvidíme aj hercov ako Daniel Bernhardt, Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Toby Onwumere, Max Riemelt, Eréndira Ibarra, Priyanka Chopra, Andrew Caldwell, Brian J. Smith, Ellen Hollman a Christina Ricci.

Warner Bros./Continental Film

Zaujímavé je, že sa medzi nimi nenachádza Laurence Fishburne, ktorý si v pôvodnej trilógii zahral Morphea. Zdá sa ale, že vo filme uvidíme mladého Morphea, ktorého si zahral Yahya Abdul-Mateen II. Aspoň to naznačujú prvé zábery. Sme tiež veľmi zvedaví, ako sa tvorcom podarí nadviazať na (pomerne jasne) uzavretý tretí diel a ako vrátia späť do hry kľúčové postavy.

Samotný trailer ale ukazuje, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Evidentne nebudú chýbať epické akčné scény a úchvatné vizuálne triky. Celkom iste sa ale dočkáme aj poriadnej myšlienkovej hĺbky, ktorú si s Matrixom už automaticky spájame. Držíme teda palce, aby sa tento návrat do sveta Matrixu vydaril. Dozvieme sa to 22. decembra 2021.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť