Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Konečne má dôvod na radosť! Sklamaný fanúšik známy z meme sa ukázal v inom svetle

Muhammada Sarima Akhtara poznáme z obľúbeného meme.


My Slováci kriketu väčšinou nerozumieme a nezaujíma nás. Niektorí z nás by sa dokonca mohli dopustiť takého omylu, že by ho nazvali málo populárnym a nedôležitým športom. Chyba. Kriket má po celom svete stovky miliónov fanúšikov a je považovaný za najobľúbenejší šport Indie, druhej najľudnatejšej krajiny.

Kriket má silné postavenie nielen v Indii, ale na celom indickom subkontinente a v ďalších krajinách niekdajšieho Britského impéria. V týchto kútoch sveta kriket budí obrovské emócie a dôležité zápasy sú schopné priklincovať k televíznym obrazovkám doslova celé krajiny.

Shutterstock

Zápas, ktorý sa zapísal do meme histórie

V roku 2019 sa na ihrisku stretli reprezentácie Austrálie a Pakistanu. Kto by bol povedal, že tento zápas sa zapíše do histórie nie tým, čo sa stalo na ihrisku, ale tým, čo sa stalo na tribúne? Sklamaná reakcia jedného pakistanského fanúšika na neúspech jeho tímu sa stala internetovou senzáciou, populárnym meme a stelesnením sklamania.

Ako neskôr sám povedal, niekto ho raz dokonca požiadal o to, aby mohol použiť jeho fotku ako obrázok na kreditke.

Muž na známom zábere je Muhammad Sarim Akhtar, ktorý pracuje ako špecialista na manažment rizika v nadnárodnej spoločnosti. Zároveň je zapáleným fanúšikom kriketu a do podpory pakistanskej reprezentácie dáva všetko. Jej úspechy aj neúspechy pozorne vníma a intenzívne prežíva. Veď inak by ani jeho reakcia zo zápasu s Austráliou nebola taká autentická!

Hra prináša pády aj úspechy

Tentoraz sa na pakistanský tím (a tým pádom aj na Akhtara) usmiala šťastena. Pakistan dosiahol nevídaný úspech a prvýkrát v histórii porazil Indiu v turnaji Twenty20 World Cup. India je pre Pakistan obrovským rivalom nielen v športe a vytešená tvár Akhtara preto vyjadrila pocity celej krajiny:

Vysmiaty superfanúšik sa stal na Twitteri virálnym hitom a najväčšiu pozornosť mu venovali hlavne kriketoví nadšenci z Indie a Pakistanu. Dokonca aj na Indov šťastný Akhtar zapôsobil tak silno, že porážku svojho tímu nevnímali ako sklamanie, ale naopak, tešili sa spolu s Pakistancom. Výnimočný muž z meme tak dokázal spojiť športových fanúšikov z dvoch krajín.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť