Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 31.3.2023
sk
Benjamín
cz
Kvido
, Quido

Tak sa fanúšikovia konečne dočkali! Nová bondovka Nie je čas zomrieť patrila k očakávaným filmom a diváci sa tešili, že si ju pozrú v apríli 2020. Lenže veľmi dobre vieme, čo sa stalo. Svet zasiahla pandémia koronavírusu a tvrdo dopadla aj na naplánované premiéry. Kiná na celom svete sa zatvorili, takže James Bond musel byť presunutý.

Štúdio ho posunulo na koniec novembra 2020, ale ani tento dátum premiéry nebol dodržaný. Podobne dopadol aj ďalší dátum (2. apríl 2021) a v hre bola aj možnosť, že Nie je čas zomrieť nám ponúkne nejaká streamovacia platforma. Napokon sa tak nestalo a koncom septembra snímka Caryho Joji Fukunagu konečne dorazí aj do našich kín.

Forum Film SK

Bond sa vracia do akcie

James Bond (Daniel Craig) päť rokov po chytení Ernsta Stavra Blofelda (Christoph Waltz) ukončil aktívnu službu a užíva si pokoj na Jamajke. Ale ako to už tak chodí, jeho pohodu mu naruší jeho známy z CIA Felix Leiter (Jeffrey Wright), ktorý ho požiada o pomoc. Chce od neho, aby zachránil uneseného vedca Valda Obrucheva (David Dencik).

Pri pátraní po jeho stope ale Bond zisťuje, že v jeho únose má prsty psychopatický terorista Lyutsifer Safin (Rami Malek), ktorý má k dispozícii novú a mimoriadne nebezpečnú technológiu. A rozhodne ju neplánuje využiť pre dobro ľudstva…

Okrem zmienených hercov uvidíme aj Anu de Armas, Ralpha Fiennesa, Bena Whishawa, Naomie Harris, Léu Seydoux, Roryho Kinneara, Billyho Magnussena či Lashanu Lynch. Snímka je 25. filmom bondovskej série a zároveň piatym filmom, v ktorom si známeho agenta strihol Daniel Craig. Zároveň pôjde o jeho rozlúčku s týmto hrdinom.

Čo k novej bondovke povedať? Tešíme sa na ňu už veľmi dlho a sme radi, že ju konečne uvidíme na veľkom plátne. Doterajšie trailery naznačujú, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Fukunaga je talentovaný a schopný režisér, ktorý očividne uchopil látku za ten správny koniec. Evidentne sa tak dočkáme strhujúcich akčných scén, silného príbehu, výborných hercov a zrejme aj poriadnej dávky emócií (keď už je to tá Craigova rozlúčka). V kine teda rozhodne nebudeme chýbať.

Slovenská premiéra sa uskutoční 30. septembra 2021.

Forum Film SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s Forum Film


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje