Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.6.2023
sk
Xénia
, Oxana
cz
Jarmil

Aplikácia sa nazýva Snapcrap a umožňuje ľuďom nahlasovať ľudské a zvieracie výkaly uprostred ulíc. Mestá sa žiaľ musia vysporadúvať aj s takýmito nepríjemnosťami. U nás sú to neporiadni vodiči, ktorí stoja na cyklistických chodníkoch a v San Franciscu výkaly.

Namiesto nadávania, sa Sean Miller rozhodol s tým niečo urobiť, a tak vytvoril aplikáciu, ktorá má pomôcť obyvateľom mesta s odstraňovaním nežiadúcich výkalov. Akonáhle obyvatelia pri prechádzke mestom narazia na takýto nepekný výjav, môžu ho odfotografovať do aplikácie, spolu s presnou lokáciou miesta.

Následne je informácia odoslaná priamo na Oddelenie verejných prác San Francisca, ktoré výkal vyčistí a prinavráti tak mestu čisté ulice.

metro.co.uk

„Takmer každý, kto tu žije, je zvyknutý vidieť v uliciach ľudské a zvieracie výkaly akoby to je niečo prirodzené,“ vysvetľuje autor aplikácie

Aplikácia je inšpirovaná nielen čo sa názvu týka, Snapchatom. Namiesto ducha je v logu silueta podobná emoji h*vnu. Rovnako ako snapchat využíva aplikácia výraznú, žltú farbu. Čo je smutné a dobré zároveň je fakt, že denne sa na Snapcrap prihlási 200 až 300 nových užívateľov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dog-pink-ice-cream-26gsseT0I9Mt0mtuo)

San Francisco má veľký problém s nečistými ulicami, čo je dopad veľkého množstva ľudí bez domova v uliciach. Preto sa rozhodlo tento problém riešiť. Založili “Poop Patrol“, teda h*vnovú hliadku, ktorá pozostáva z piatich zamestnancov verejných prác a ich prácou je čistenie ulíc. Okrem aplikácie môžu ľudia nečistoty nahlasovať aj na telefónnom čísle 311. Mesto dostáva približne 1300 podnetov mesačne na vyčistenie ulíc od výkalov.

Zdroj: cnet.com, metro.co.uk
Titulná fotka: Mathias Lövströmfreestocks.org 


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje