Konečne užitočná aplikácia? Táto umožňuje nahlasovať ľudské výkaly uprostred ulíc!

Aj takto môže vyzerať smart mesto.

Aplikácia sa nazýva Snapcrap a umožňuje ľuďom nahlasovať ľudské a zvieracie výkaly uprostred ulíc. Mestá sa žiaľ musia vysporadúvať aj s takýmito nepríjemnosťami. U nás sú to neporiadni vodiči, ktorí stoja na cyklistických chodníkoch a v San Franciscu výkaly.

Namiesto nadávania, sa Sean Miller rozhodol s tým niečo urobiť, a tak vytvoril aplikáciu, ktorá má pomôcť obyvateľom mesta s odstraňovaním nežiadúcich výkalov. Akonáhle obyvatelia pri prechádzke mestom narazia na takýto nepekný výjav, môžu ho odfotografovať do aplikácie, spolu s presnou lokáciou miesta.

Následne je informácia odoslaná priamo na Oddelenie verejných prác San Francisca, ktoré výkal vyčistí a prinavráti tak mestu čisté ulice.

metro.co.uk

„Takmer každý, kto tu žije, je zvyknutý vidieť v uliciach ľudské a zvieracie výkaly akoby to je niečo prirodzené,“ vysvetľuje autor aplikácie

Aplikácia je inšpirovaná nielen čo sa názvu týka, Snapchatom. Namiesto ducha je v logu silueta podobná emoji h*vnu. Rovnako ako snapchat využíva aplikácia výraznú, žltú farbu. Čo je smutné a dobré zároveň je fakt, že denne sa na Snapcrap prihlási 200 až 300 nových užívateľov.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dog-pink-ice-cream-26gsseT0I9Mt0mtuo)

San Francisco má veľký problém s nečistými ulicami, čo je dopad veľkého množstva ľudí bez domova v uliciach. Preto sa rozhodlo tento problém riešiť. Založili “Poop Patrol“, teda h*vnovú hliadku, ktorá pozostáva z piatich zamestnancov verejných prác a ich prácou je čistenie ulíc. Okrem aplikácie môžu ľudia nečistoty nahlasovať aj na telefónnom čísle 311. Mesto dostáva približne 1300 podnetov mesačne na vyčistenie ulíc od výkalov.

Zdroj: cnet.com, metro.co.uk
Titulná fotka: Mathias Lövströmfreestocks.org 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 faktov, ktoré definitívne zmenia pohľad, akým sa pozeráme na svet

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME