Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Koniec hlúpej zábavy na Slovensku. Ak spravíš túto vec, dostaneš mastnú pokutu vyše 1 600 eur

Kvôli takémuto "žartu" môže niekde zomrieť človek.


Polícia Slovenskej republiky v príspevku informovala o novele zákona, ktorá umožňuje udeliť pokutu za zneužitie čísla 158, ktoré je už považované za tiesňovú linku. Novela pritom stanovila hodnotu tejto pokuty na vyše 1 600 eur.

„Novelou zákona o integrovanom záchrannom systéme sa od začiatku apríla stalo číslo 158 tiesňovou linkou,“ uviedla Polícia SR a dodala, že výška pokuty môže byť až 1 659 eur. Hoci v minulosti mnohým mladým Slovákom prišlo vtipné volať na číslo 158, teraz si to snáď rozmyslia.

Určite si prečítaj:

Keď sa darí, tak sa darí. Títo Slováci a Česi nemali práve najlepší deň v práci

Exemplárny príklad

Ako uvádza portál Fontech, učebnicovým príkladom zneužívania spomenutého čísla bol istý 61-ročný Bohuslav. Ten denne blokoval tiesňové linky 112, 150 a 158, operátorom navyše vulgárne nadával.

Obvinený podľa polície začal s touto „zábavou“ pred piatimi rokmi. V roku 2021 to bolo 3 820 hovorov, vlani 7 028. „V roku 2023 bolo do 5. apríla prijatých 3 932 hovorov. Spolu je to 14 780 hovorov,“ priblížila hovorkyňa polície Silvia Šimková.

Bohuslava za prečin nebezpečného vyhrážania v roku 2018 právoplatne odsúdil Okresný súd Bratislava I. „Súčasne je stíhaný v ďalších dvoch trestných veciach za prečin nebezpečného vyhrážania,“ doplnila hovorkyňa. Celkovo bol už sedemkrát právoplatne odsúdený za ublíženie na zdraví, obmedzovanie osobnej slobody, vydieranie, krádeže, útok na verejného činiteľa a nebezpečné vyhrážanie.

mobil, telefón, číslo, volanie, hovor
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje