Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Koniec Ruskej zmrzliny. Výrobca sa rozhodol zmeniť jej názov

Keďže firma Bidfood pôsobí aj na Slovensku, zmenu uvidíme aj v našich obchodoch.


Len málo udalostí v dejinách dokázalo svet zjednotiť tak ako ruská invázia na Ukrajinu. Štáty, medzinárodné organizácie, malé aj veľké firmy a aj jednotlivci z celého sveta vyvíjajú úsilie, aby sa tento zločinný vpád čo najskôr skončil a aby bolo utrpenie obyvateľov Ukrajiny čo najmenšie.

Veľmi originálnym spôsobom sa rozhodol zakročiť český výrobca a distribútor potravín Bidfood. V bohatom portfóliu spoločnosti by sme okrem iného našli aj klasickú Ruskú zmrzlinu. V dôsledku ruskej vojenskej agresie sa ju však Bidfood rozhodol premenovať a odteraz ponesie názov Ukrajinská zmrzlina.

Ide o gesto solidarity

Pre český portál Lidovky sa vyjadrila Alena Šteffelová, hovorkyňa spoločnosti. Podľa jej slov ide o gesto solidarity, ktoré má Ukrajincom žijúcim v ČR a na Slovensku ukázať, že svetu nie je osud Ukrajiny ukradnutý. Aj takýto symbolický krok má podľa Šteffelovej veľký význam v ťažkých časoch.

Dočasnú nálepku nahradí nový dizajn

Ukrajinská zmrzlina sa zatiaľ „vyrába“ tak, že na obaly od Ruskej zmrzliny sa lepí samolepka v ukrajinských národných farbách s nápisom „podporujeme Ukrajinu“ a logom Prima, čo je divízia Bidfoodu zameraná na výrobu zmrzliny. Od apríla sa v českých a slovenských obchodoch objavia zmrzliny s novým, čisto ukrajinským dizajnom.

Na Ukrajinu poslali tiež kamión s potravinami

Firma Bidfood nezostala len pri symbolických gestách. Keďže potraviny sú základná ľudská potreba a vo vojnovej situácii hrozí ich nedostatok, česká spoločnosť vypravila kamión s produktami zo svojej vlastnej dielne. Obyvatelia ťažko skúšanej Ukrajiny ich určite ocenia!

Jídlo pro Ukrajinu🇺🇦 Dnes se u nás v Kralupech nakládaly potraviny, které míří díky spolupráci s Člověk v tísni na…

Posted by Bidfood Czech Republic on Sunday, February 27, 2022

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.