Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

V posledných rokoch sa streamovacím platformám mimoriadne darí. Najúspešnejšou je, samozrejme, Netflix, ale za zmienku stoja aj jeho konkurenti ako HBO GO (či HBO Max), Disney+, Hulu, Apple TV+ či Amazon Prime.

A pokiaľ všetko pôjde dobre, tak by sme sa mohli dočkať aj unikátnej českej streamovacej služby. O tomto projekte sa rozhovoril Petr Dvořák, riaditeľ Českej televízie (ČT), pre portál Týdeník Euro. Služba s pracovným názvom Czechflix je práve vo výrobe a mala by obsahovať hlavne českú a slovenskú tvorbu.

Slovenské a české filmy a seriály pod jednou strechou

Na jednom mieste by tak diváci mohli nájsť archívy všetkých českých a slovenských televízií. Zároveň by diváci mohli mať možnosť sledovať niektoré epizódy nových seriálov v predstihu (na podobnom princípe ako funguje služba Voyo). Okrem toho by mali na výber z veľkého množstva úspešných slovenských a českých filmov či dokumentov.

Shutterstock

Projekt by mal zároveň byť priamym konkurentom Netflixu či HBO GO. Podľa dostupných informácií už prebiehajú rokovania s televíziou Prima, ale pokiaľ si myslíš, že spustenie služby je už na spadnutie, tak ťa musíme schladiť. Riaditeľ Primy Marek Singer totiž pre portál Médiář prezradil, že podľa jeho názoru je to ešte „bez na dlhú trať“.

Tak ľahko sa Czechflixu teda zrejme nedočkáme. Možno aj z toho dôvodu, že televízie ponúkajú svoje tituly divákom vo vlastných archívoch. Spomínaná Prima napríklad spustila platený online obsah, ako aj videopožičovňu v prípade zahraničných filmov. Je otázkou, či by Czechflix ponúkal výhradne slovenský a český obsah, alebo by sme na ňom našli aj zahraničné filmy či seriály s českým či slovenským dabingom. Celkovo sa nám ale tento nápad pozdáva a rozhodne budeme zvedaví na jeho realizáciu.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť