Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Konšpirační teoretici a dezoláti si zakladajú vlastné zoznamky

Plochozemci, popierači korony, alternativisti či titulovaní školou života tiež potrebujú lásku.


Takmer štvrtina mladých dospelých hľadá lásku prostredníctvom online zoznamiek. Táto forma dvorenia poskytuje prístup k veľkému počtu potenciálnych partnerov. Predstavuje tiež jedinečný súbor výziev.

Žiaľ, aj dezinformátori a dezoláti, honosne nazývaní konšpirační teoretici, ktorých je počuť, aj keď nik počúvať nechce, potrebujú lásku. Naraziť na súkmeňovca s rovnakým svetonázorom je pre nich náročnejšie.

Si očkovaný? Doľava

Rozhodli sa bojovať proti tejto šikane a zakladajú si vlastné zoznamky. Na nich majú istotu, že stretnú ideálneho človeka, s ktorým môžu konverzovať a vymieňať si zaručené pravdy. Cieľom je tiež vyhnúť sa kontaktu napríklad s očkovaným, teda s ľuďmi s realistickejšími názormi.

Webová stránka schwurbeltreff.de, ktorej názov odkazuje na znevažujúce nemecké označenie konšpiračných blábolov, bola založená len minulý mesiac a už má pár tisíc používateľov. Ako informuje Vice, spája singlov s názormi na politiku a pandémiu mimo mainstreamu.

„Ľudia si nerozumejú, keď sa každý pozerá na svet inak,“ povedal zakladateľ stránky Michael Captain Future Bründel a dodal, že očkovaní predstavujú nebezpečenstvo pre neočkovaných. „Som laterálny mysliteľ a nie som očkovaný. Miznutie týchto ľudí je výrazné, očkovaní sú len krajnou možnosťou vytvorenia fungujúceho vzťahu.“

konšpiračná teória, hoax, zoznamka
Shutterstock

Od používateľov sa vyžaduje dokázanie viery pre spoločnú vec

Pri registrácii musia láskychtiví odpovedať na viaceré otázky týkajúce sa názorov na COVID-19, QAnon, Nový svetový poriadok či ideológiu prepperov (ľudia, ktorí sa pripravujú na súdny deň pádu súčasného systému). Tiež je potrebné prezradiť, či si vakcinovaný.

Priprav sa aj na otázky týkajúce sa UFO, peňažného systému, alternatívnej medicíny, plochej Zeme, vojny, chemtrails, klimatickej zmeny, Sorosových médií, 5G a ďalších „dôležitých tém.“ Samozrejmosťou je oznámiť zdroje čerpania informácií a dopovedať, v čo veríš a prognózuješ, že sa vo svete udeje.

Boom spôsobila pandémia

Pandémia rozdelila spoločnosť na dva tábory. Ich slovami na mainstreamové médiá, politikov a na tých, ktorí využívajú alternatívne médiá a vidia a hodnotia veci inak.

 „Rozdielne názory na koronu zlomili mnohé priateľstvá a vzťahy, ale často aj vytvorili nové,“ hovorí zakladateľ Michael Bründel.

konšpiračná teória, hoax, zoznamka
Shutterstock

Ďalšia zoznamka Conscious: Love registrovaná vo Švajčiarsku je zameraná na antivaxerov. Podľa sloganu spája uvedomelých ľudí. Konšpirační teoretici sa čoraz viac oddeľujú od hlavného prúdu v aplikáciách sociálnych médií, ako je Telegram, ktoré sa zameriavajú na iné uhly pohľadu.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.