Konšpirátorka chcela dokázať, že jej telo sa po vakcíne zmagnetizovalo. Vyslúžila si posmech

Antivaxerka chcela demonštrovať negatívne účinky vakcíny. Nevyšlo to.

Zdroj: The Ohio Channel

Čo si budeme hovoriť, konšpiračné teórie ľuďom zatemňujú mozog a oni sú následne schopní tvrdiť absolútne šialené absurdity. Nájdeme medzi nimi tvrdenia, že Mesiac je len hologram, že Elvis žije a že všetko riadia reptiliáni (a to sú ešte tie miernejšie tvrdenia). Keď v roku 2020 na svet udrela pandémia koronavírusu, konšpirátori neostali svojej povesti nič dlžní. Okamžite rozšírili ďalšie množstvo dezinformácií a hoaxov o víruse samotnom a neskôr aj o očkovaní.

Ako píše portál Bored Panda, jedna presvedčená antivaxerka chcela túto „zlovestnú konšpiráciu“ odhaliť priamo pred lekárskou komisiou. Namiesto toho sa ale poriadne strápnila a vyslúžila si len výsmech. Americká zdravotná sestra Joanna Overholt sa netajila tým, že podľa jej názoru je očkovanie to najhoršie zlo. Tvrdila, že očkovacia látka spôsobí telu obrovské škody. Dokonca tvrdila, že keď dostala svoju dávku vakcíny, jej telo sa zmagnetizovalo. Inak povedané, že priťahuje všetky kovové predmety.

Shutterstock

Demonštrácia nevyšla

Vcelku absurdné tvrdenie, že? Joanna ale neostala len pri slovách a rozhodla sa svoje tvrdenia dokázať. K telu si priložila kľúče a spinku a môžeš dvakrát hádať, čo sa stalo (myslíme ale, že ti bude stačiť jeden pokus). No áno, kľúče a spinka proste spadli na zem.

Aby sme ale boli úplne fér, aj malému dieťaťu je jasné, že ak na tieto predmety vyvinieme tlak, tak na niekoľko sekúnd k telu naozaj priľnú. Presne o to sa evidentne snažila aj Joanna, ale príliš jej to nevyšlo. Keďže vyvinula tlak, tak jej kľúče síce na hrudi ostali prilepené, ale keď ich skúšala priložiť na krk, tak proste odpadli. To isté sa stalo aj so spinkou. Joanna si navyše vo svojom zápale zrejme ani neuvedomila, že väčšina kľúčov už dnes nie je magnetická. Nuž, asi chyba vo výpočtoch.

Odborníci upozorňujú, že hoci sa nám tento prípad môže zdať vtipný, dezinformačná kampaň proti vakcínam môže stáť mnohých ľudí životy. Väčšinou tieto hoaxy šíria konzervatívci, krajná pravica, náboženskí fanatici či voliči Donalda Trumpa. Vedci navyše povedali, že tvrdenie, že vakcíny z človeka urobia akýsi „chodiaci magnet“, sú úplne absurdné a nezmyselné.

S podobnými prípadmi nezmyselných hoaxov a konšpirácií sa musíme trápiť aj na Slovensku. A podľa odborníkov práve kvôli nim zrejme nedosiahneme kolektívnu imunitu, čo znamená, že pandémia tu s nami ostane o to dlhšie. Takto to dopadá, keď ľudia veria šarlatánom a nie špičkovým vedcom.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
15
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bratia Collyerovci boli dvaja samotárski čudáci, ktorí našli svoju smrť v dome plnom odpadkov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME