Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Kontroverzná show prezidenta UFC sa blíži do finále! Kto sa stane prvým šampiónom Power Slapu?

Reality show, pri ktorej aj najväčší chlapi padajú po prvej rane.


Už tento víkend spoznáme úplne prvého šampióna ťažkej váhy v novej organizácii Danu Whitea. Samotný prezident najprestížnejšej organizácie zmiešaných bojových umení UFC sa netají tým, že je veľkým fanúšikom tejto bizarnej „športovej“ disciplíny, v ktorej si dvaja súperi navzájom vymieňajú poriadne facky.

Pod jeho vedením vzniká profesionálna organizácia Power Slap, ktorú odštartovala prvá (naoko) športová reality show s názvom Power Slap: Road to the Title. Seriál sprevádzaný mnohými kontroverziami predstavil najväčších odvážlivcov, ktorí sa neboja prijať ranu bez akejkoľvek obrany.

Reality Show sa žánrovo pridržiava štandardu svojho kolegu z UFC The Ultimate Fighter, v ktorej sa v minulosti predstavili svetové zápasnícke mená, ako napr. Nate Diaz alebo Tony Ferguson. Do súťaže o titul Power Slap sa prihlásilo niekoľko desiatok účastníkov, avšak do domu, kde spolu všetci počas reality show žijú a trénujú, sa dostalo iba 28 zápasníkov naprieč rôznymi váhovými kategóriami.

Pravidlá zápasu v Power Slape sú podobné zápasom v MMA

Zápasníci sú rozdelení do dvoch tímov, ktoré vždy vedie jeden z hlavných trénerov. Za čierny tím Darius „The Destroyer“ Mata-Varona (drží prvé miesto vo váhovej kategórii Heavyweight) a za modrý tím „Wolverine“ Ron Bata (drží druhé miesto vo váhovej kategórii Heavyweight), proti ktorému sa jednotka ťažkej váhy postaví vo finále reality show, na prvom turnaji POWER SLAP 1.

Power Slap, šampionát, finále, víťaz, reality show, Dana White
Power Slap / Profimedia

Jednotlivé zápasy sú vypísané na 3 kolá, v prípade titulového zápasu na 5 kôl, v ktorom sa proti sebe postavia jeden útočník a jeden obranca. Poradie, v ktorom si budú zápasníci vymieňať facky, určuje hod mincou, avšak výherca sa môže rozhodnúť, že začínať bude oponent.

Každý zápasník má čas 30 sekúnd, pri ktorom musí spôsobiť fackou čo najväčšie poranenie súperovi, pričom obranca má ďalších 30 sekúnd na zotavenie. Ak obranca facku ustál, dostáva sa do pozície útočníka.

Divízie sú rozdelené na mužov a ženy, medzi ktorými nájdeme rovnaké váhové kategórie ako v MMA, počnúc ženskou Bantamweight (57,2–61,2 kg) a mužskými Lightweight (do 70 kg), Welterweight (do 77 kg), Middleweight (do 84 kg), Light Heavyweight (do 93 kg) a najťažšej Heavyweight (do 120,2 kg).

Povolená je tiež tzv. Catchweight váhová kategória, v ktorej sa dvaja zápasníci vopred dohodli na konkrétnej váhe, pričom pri nedodržaní váhového limitu strácajú 20 % zo svojej výhry voči súperovi a pri následnom nenavážení dohodnutej váhy ďalšia výška straty stúpa až na 30 %.

O víťazovi rozhoduje KO, TKO, diskvalifikácia alebo bodové rozhodnutie, v ktorom sa hodnotí poškodenie súpera, účinnosť facky, reakcia obrancu, dĺžka zotavenia alebo nepovolené zákroky (prešľap pri útoku na protivníka, pichanie prstov do očí alebo obrancovo uhýbanie facke).

Odporúčame prečítať:

Neuveríš, ako vyzerala Lela Vémola pred 18 rokmi. Spoznal by si ju?

Ani v tejto reality show sme sa nezaobišli bez násilia a bitiek, ktoré sprevádzal alkohol a nepovolené látky!

Keď zhromaždíte niekoľko desiatok mužov prekypujúcich testosterónom, ktorých posilníte alkoholom na niekoľko dlhých dní v jednej vile, máte o zábavu postarané. Počas natáčania reality show boli diváci niekoľkokrát svedkami bitiek medzi účastníkmi súťaže, statne podguráženými alkoholom, ktoré mali za následok konfrontáciu so samotným majiteľom organizácie Danom Whiteom.

Medzi účastníkmi sa tiež našli rôzne indivíduá. U niektorých sa zistilo, že im v žilách kolujú nepovolené látky, ktoré sú v rozpore s pravidlami organizácie, čo malo za následok, že daný účastník musel vilu okamžite opustiť.

Power Slap, šampionát, finále, víťaz, reality show, Dana White
UFC 285 / Profimedia

Aj napriek všetkým hriechom súťažiacich je Power Slap popredná svetová organizácia bojov vo fackaní, ktorá je licencovaná a schválená atletickou komisiou štátu Nevada.

S ktorými zápasníkmi sa stretneme vo finále tejto rozporuplnej športovej organizácie?

Do súťaže sa prebojovalo celkom 28 zápasníkov, pričom do finále, ktoré prebehne už túto sobotu, sa dostalo iba pár z nich. Počas finále, v ktorom uvidíme dokopy 13 zápasov, spoznáme úplne prvých štyroch šampiónov Power Slapu, vo váhových kategóriách Heavyweight, Light Heavyweight, Middleweight a Welterweight.

O titul váhovej kategórie Welterweight sa proti sebe postavia zápasníci Christapher “KO Chris” Thomas a Jesus Gaspar Diaz. Jednotka váhovej kategórie do 77 kg, zápasník Chris Thomas sa do finále prebojoval po absolútnej dominancii nad všetkými súpermi, čím si vybojoval prezývku KO Chris. Druhý menovaný zápasník sa nachádza na 3. priečke a do finále sa prebojoval po diskvalifikácii predchádzajúceho súpera.

V zápase o titul Middleweight sa proti sebe postavia jednotka váhovej kategórie do 84 kg John „Machine“ Davis a problémový Azael „El Perro“ Rodriguez, ktorý sa v opojení alkoholu dostal do niekoľkých šarvátok s ostatnými zápasníkmi.

O titul Light Heavyweight sa v zápase proti sebe postavia jednotka váhovej kategórie do 93 kg Vernon „The Mechanic“ Cathey, ktorý svojou fackou, podobne ako jeho súper, doslova popravil niekoľkých zápasníkov. Za zmienku stojí aj dvojka váhovej kategórie Ayjay „Static“ Hintz, ktorý jednou ranou odstavil favorita celej reality show, obrovského Russela „Kainoah“ Rivera.

V hlavnom zápase večera o titul Heavyweight sa proti sebe postavia tréneri jednotlivých tímov, pričom pôjde o odvetu z roku 2021. Za čierny tím sa na podujatí predstaví neporazený „Darius The Destroyer“ a za modrý tím „Wolverine“, s ktorým v minulosti predviedli zápas, ktorý obsiahol až 27 kôl, vďaka čomu sa stal historicky najväčším zápasom vo fackaní všetkých čias.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.