Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Kontroverzné jedlá, ktoré buď miluješ, alebo z duše nenávidíš

Niektorí ich milujú, iní zasa nenávidia.


Koľko ľudí, toľko chutí. To, že každý človek má iné chuťové preferencie, je pomerne všeobecne akceptovaný fakt. Napriek tomu existujú jedlá, ktoré sú z nejakých príčin natoľko kontroverzné, že názory na ne dokážu rozhádať celé rodiny a vraziť klin medzi najbližších.

V tomto veľkom kulinárskom rozkole môžeme často vidieť aj charakteristiky generačného konfliktu.

Tí skoršie narodení boli od malička vedení k tomu, aby boli schopní zjesť všetko a potravinami nijako nemrhali. Mladšie ročníky sú zvyčajne omnoho prieberčivejšie a nedajú do úst len tak hocičo. Mnoho mladých dokonca úplne odmieta konzumáciu živočíšnych produktov, čo je niečo, za čo by dedovia dostali od svojich rodičov akurát tak poriadne zaucho.

Niektorí ich milujú, iní zasa nenávidia. Je však isté, že prítomnosť týchto jedál vždy vyvolá vášnivú debatu.

Držková polievka

Na prvý pohľad držková vôbec nemusí vyzerať „strašidelne“. Až kým sa človek nezamyslí, čo tie držky vlastne sú – ide o hovädzie predžalúdky. Mnoho ľudí prechováva ku konzumácii vnútorností odpor, ktorý je však dosť iracionálny: v čom je žalúdok horší ako stehno alebo rebierka? Držková rozhodne má aj svojich fanúšikov a patrí k tradičným jedlám na Slovensku a v okolitých krajinách.

Artcavemaniac / EMEFKA

Ucho z prasaťa

Ak si do vyhľadávača zadáš „bravčové ucho“, väčšina výsledkov budú balenia bravčových uší, ktoré sú určené ako maškrty pre psa. Nie je to prekvapením, veď na prvé počutie to znie ako niečo, čo by mal človek problém požuť a zjesť. To však nie je pravda! Prasacie uši sú obľúbenou lahôdkou v mnohých kútoch sveta.

Artcavemaniac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Radšej sa odsťahovať. Desivé veci, na ktoré ľudia narazili u seba doma

Varený jazyk z kravy

Jedenie hovädzieho jazyka môže byť takmer ako jeden dlhý francuzák s mŕtvou kravou. Alebo to môže byť jedno z najobľúbenejších jedál, ktoré je súčasťou kulinárskych tradícií mnohých krajín. Kravský jazyk ľudí naozaj rozdeľuje. Tí z nich, ktorí dokážu prekonať odpor, si jedinečnú pochúťku pochvaľujú.

Artcavemaniac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.