Koruna či Génius. Toto sú seriály, ktoré ťa naučia niečo z histórie

Významné historické osoby spracované do seriálov.

Zdroj: Netflix / moviestillsdb.com

V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo seriálov na rôzne témy. Častou inšpiráciou pre nové nápady je aj história a významní ľudia, ktorí v nej žili. Samozrejme, je veľmi ťažké urobiť historický seriál tak, aby bol úplne totožný s realitou, ktorá sa stala.

Najväčšou pravdepodobnosťou je, že každý z týchto seriálov bol trochu upravený. Ich cieľom totiž je, aby v nich bolo viac drámy, ktorá divákov zaujme. Aj napriek tomu vieme vďaka historickým seriálom nadobudnúť informácie, ktoré sme predtým nemali.

Victoria

Seriál Victoria nám ukazuje život jednej z najznámejších britských panovníčok. Príbeh opisuje začiatky jej vládnutia ako aj jej milostný život. Aj keď to je smerované najmä pre ženské publikum, svojím príbehom určite zaujme každého.

ITV 1 / moviestillsdb.com

Španielska princezná

Španielska princezná je najnovším prírastkom k seriálom, ktoré vyšli na základe knižného spracovania od spisovateľky Philippy Gregory. Biela kráľovná a Biela princezná predchádzajú tomuto príbehu. Všetky tri seriály tvoria samostatné príbehy, ktoré môžu byť pozreté spolu, ale aj oddelene.

Príbeh prvých dvoch seriálov opisuje udalosti známej Vojny ruží a Španielska princezná sa sústredí na vládu Henryho VIII a jeho prvej manželky Kataríny Aragónskej. Keďže ide o knižné spracovanie, dej nie je až tak historicky presný. Autorka si upravila udalosti tak, aby čitateľov zaujali.

Starz! / moviestillsdb.com

Koruna

Ďalším seriálom o britskej panovníčke je Koruna. V tomto príbehu sa neposúvame do histórie až tak ďaleko, keďže opisuje príbeh súčasnej kráľovnej Anglicka Alžbety II. Seriál sa snaží byť historicky korektný, až na určité pasáže, ktoré musíme brať s rezervou.

Netflix / moviestillsdb.com

Mediciovci

Témy talianskych šľachtických rodín môžeme nájsť vo viacerých seriáloch, ako sú napríklad Da Vinciho démoni či Borgiovci. Výnimkou nie sú ani Mediciovci. Cosimo de Medici, taliansky bankár a jeden z najznámejších vládcov Florencie, je hlavnou postavou tohto seriálu. Fanúšikovia Assassin’s Creed si Mediciovcov určite obľúbia.

RAI Radiotelevisione Italiana / moviestillsdb.com

Génius

Génius je životopisný príbeh o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, ktorí nejakým spôsobom ovplyvnili svet. Prvá séria je venovaná Albertovi Einsteinovi a druhá Picassovi. V jednotlivých epizódach spoznávame úskalia a inšpirácie, ktoré v ich životoch panovali. Seriál nie je ukončený, a tak sa ešte určite spoznáme s ďalšími umelcami.

Černobyľ

Každý z nás vie, prečo je Černobyľ známy. Aj tento dramatický seriál opisuje udalosti spojené s jadrovou explóziou na Ukrajine. Ani tento seriál nie je dokumentárny, pretože má prvky fikcie. Tvorcovia sa snažili urobiť seriál čo najpresnejšie a tak, aby bol príbeh rozpovedaný v piatich častiach.

Home Box Office (HBO) / moviestillsdb.com

Narcos

Narcos je seriál inšpirovaný reálnymi udalosťami. Pablo Escobar, milionár, ktorý zarábal distribúciou kokaínu, skutočne existoval. Príbeh sa sústredí na zatvorenie najznámejšieho kolumbijského drogového gangu.

Netflix / moviestillsdb.com
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Japonec vyrobil robotický vysávač, ktorý vyzerá ako mačka. Veď prečo nie?


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME