Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

V dnešnej dobe existuje nespočetné množstvo seriálov na rôzne témy. Častou inšpiráciou pre nové nápady je aj história a významní ľudia, ktorí v nej žili. Samozrejme, je veľmi ťažké urobiť historický seriál tak, aby bol úplne totožný s realitou, ktorá sa stala.

Najväčšou pravdepodobnosťou je, že každý z týchto seriálov bol trochu upravený. Ich cieľom totiž je, aby v nich bolo viac drámy, ktorá divákov zaujme. Aj napriek tomu vieme vďaka historickým seriálom nadobudnúť informácie, ktoré sme predtým nemali.

Victoria

Seriál Victoria nám ukazuje život jednej z najznámejších britských panovníčok. Príbeh opisuje začiatky jej vládnutia ako aj jej milostný život. Aj keď to je smerované najmä pre ženské publikum, svojím príbehom určite zaujme každého.

ITV 1 / moviestillsdb.com

Španielska princezná

Španielska princezná je najnovším prírastkom k seriálom, ktoré vyšli na základe knižného spracovania od spisovateľky Philippy Gregory. Biela kráľovná a Biela princezná predchádzajú tomuto príbehu. Všetky tri seriály tvoria samostatné príbehy, ktoré môžu byť pozreté spolu, ale aj oddelene.

Príbeh prvých dvoch seriálov opisuje udalosti známej Vojny ruží a Španielska princezná sa sústredí na vládu Henryho VIII a jeho prvej manželky Kataríny Aragónskej. Keďže ide o knižné spracovanie, dej nie je až tak historicky presný. Autorka si upravila udalosti tak, aby čitateľov zaujali.

Starz! / moviestillsdb.com

Koruna

Ďalším seriálom o britskej panovníčke je Koruna. V tomto príbehu sa neposúvame do histórie až tak ďaleko, keďže opisuje príbeh súčasnej kráľovnej Anglicka Alžbety II. Seriál sa snaží byť historicky korektný, až na určité pasáže, ktoré musíme brať s rezervou.

Netflix / moviestillsdb.com

Mediciovci

Témy talianskych šľachtických rodín môžeme nájsť vo viacerých seriáloch, ako sú napríklad Da Vinciho démoni či Borgiovci. Výnimkou nie sú ani Mediciovci. Cosimo de Medici, taliansky bankár a jeden z najznámejších vládcov Florencie, je hlavnou postavou tohto seriálu. Fanúšikovia Assassin’s Creed si Mediciovcov určite obľúbia.

RAI Radiotelevisione Italiana / moviestillsdb.com

Génius

Génius je životopisný príbeh o nadpriemerne inteligentných ľuďoch, ktorí nejakým spôsobom ovplyvnili svet. Prvá séria je venovaná Albertovi Einsteinovi a druhá Picassovi. V jednotlivých epizódach spoznávame úskalia a inšpirácie, ktoré v ich životoch panovali. Seriál nie je ukončený, a tak sa ešte určite spoznáme s ďalšími umelcami.

Černobyľ

Každý z nás vie, prečo je Černobyľ známy. Aj tento dramatický seriál opisuje udalosti spojené s jadrovou explóziou na Ukrajine. Ani tento seriál nie je dokumentárny, pretože má prvky fikcie. Tvorcovia sa snažili urobiť seriál čo najpresnejšie a tak, aby bol príbeh rozpovedaný v piatich častiach.

Home Box Office (HBO) / moviestillsdb.com

Narcos

Narcos je seriál inšpirovaný reálnymi udalosťami. Pablo Escobar, milionár, ktorý zarábal distribúciou kokaínu, skutočne existoval. Príbeh sa sústredí na zatvorenie najznámejšieho kolumbijského drogového gangu.

Netflix / moviestillsdb.com

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.