Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Košickú detskú železnicu ohrozujú zlodeji

Z detskej železnice zmizli najmä veci železničného charakteru, ako sú výhybkové – výmenové zámky, rôzne návestidlá, závažia na výhybky, podkladnice, šrúby na koľajnice, traťové telefóny, káble.


Detská železnica v tomto týždni opakovane čelila nájazdom zlodejov. Ulakomili sa na veci, ktoré dobrovoľníci roky zbierali a postupne zapracovávali do trate tak, aby čo najhodnovernejšie pripomínala železnicu z obdobia jej vzniku. Dobrovoľníci poprosili verejnosť o pomoc. Informovala o tom Zuzana Lehotská z občianskeho združenia Detská železnica Košice.

„Je neuveriteľné, ako si niekto dokáže privlastniť niečo, čo nie je jeho, k čomu nepridal ani gram námahy a neprispel ničím, čo by vec zveľadilo,“ hovorí riaditeľ železničky a predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Keďže práve verejnosť v minulosti zatiaľ vždy veľmi účinne pomohla pri vypátraní páchateľov a škodcov na detskej železnici, aj tentoraz sa dobrovoľníci obracajú na pozorných a všímavých ľudí. „Prosíme všetkých turistov, obyvateľov, návštevníkov Čermeľského údolia či Alpinky, pracovníkov zberných surovín, šrotovísk, aby nás alebo Políciu SR informovali o akomkoľvek podozrivom pohybe, či vynášaní vecí z objektov a priestorov železničky na stanici Vpred a Alpinka najmä v období od 7. apríla,“ prosí riaditeľ Lehotský o pomoc.

TASR

Z detskej železnice zmizli najmä veci železničného charakteru, ako sú výhybkové – výmenové zámky, rôzne návestidlá, závažia na výhybky, podkladnice, šrúby na koľajnice, traťové telefóny, káble a podobne. Je možné, že skončili na blízkych šrotoviskách, ale môže sa stať, že tento materiál bol ukradnutý pre jeho špecifickosť, na niečiu objednávku a skončí na nejakej železnici či v súkromnej zbierke.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť