Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Kotlebovci sa musia predsedníčke PS ospravedlniť a zaplatiť 5-tisíc eur

ĽSNS v straníckych novinách pred dvomi rokmi tvrdila, že Bihariová za dotácie od ministerky školstva presadzovala na školách „zvrhlú agendu“.


Okresný súd v Banskej Bystrici rozhodol, že strana Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) sa musí ospravedlniť predsedníčke Progresívneho Slovenska (PS) Irene Bihariovej za nepravdivé informácie o jej osobe, ktoré strana pred dvomi rokmi publikovala vo svojich novinách. ĽSNS sa podľa zatiaľ neprávoplatného rozsudku musí Bihariovej ospravedlniť vo svojich novinách, na svojej webstránke a zaplatiť 5 000 eur ako náhradu za ujmu. V tlačovej správe o tom informoval riaditeľ komunikačného oddelenia PS Radovan Choleva.

„Beriem to ako dôkaz, že nad hoaxami a klamstvami sa dá vyhrať. Dôkaz, že ešte stále žijeme v právnom štáte, v ktorom sa jednotlivec, ale aj celá spoločnosť dokáže brániť proti takýmto dezinformáciám a výmyslom. A v neposlednom rade, že keď sa stanete terčom alebo svedkom takýchto nepravdivých obvinení, má význam ozvať sa,“ vyhlásila Bihariová s tým, že vysúdenú sumu si nenechá na svoje súkromné účely, ale využije ju na prospech boja proti dezinformáciám.

Pred približne doma rokmi distribuovala ĽSNS po celom Slovensku svoje stranícke noviny s fotkou Bihariovej a oznámením, že je „cigánska fanatička“, ktorá od ministerky školstva Lubyovej pobrala tisíce eur na dotáciách a chodila za ne presadzovať „zvrhlú agendu“ deťom na školy. „Bola to čistá lož od začiatku po koniec, preto som sa rozhodla bojovať,“ skonštatovala Bihariová.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť