Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Kovačič do novovzniknutej DVTV nejde. Vysvetlil, prečo si s Frindtom nevie predstaviť spoluprácu

S hlavnou tvárou DVTV by si zrejme dobre nerozumeli.


Prvého júla spustila na Slovensku vysielanie internetová televízia DVTV. Šéfom slovenskej pobočky českého projektu je bývalý moderátor Miroslav Frindt. Médiami sa šíria rôzne špekulácie o tom, kto by mal stáť po Frindtovom boku. Medzi často skloňovanými menami je aj Michal Kovačič, ktorý práve odchádza z Markízy.

V podcaste Dobré ráno denníka Sme Kovačič hovoril o tom, ako to posledný polrok v Markíze vyzeralo. Takisto sa vyjadril, že v DVTV svoju budúcnosť nevidí, a poskytol aj zdôvodnenie.

Napätie v Markíze

Moderátor uviedol viaceré príklady problematického správania zo strany vedenia Markízy. Priama snaha ovplyvniť reláciu Na telo nastala v januári, keď nový šéf centra spravodajstva Markízy Milan Kratochvíl dal Kovačičovi najavo, že Daniel Lipšic nemôže byť pozvaný do diskusie.

Mohlo by ťa zaujímať:

Je to oficiálne. Michal Kovačič dostal po 16 rokoch v Markíze výpoveď, takto reaguje

Kovačič ďalej hovoril o tom, že vedenie žiadalo zoznam otázok, ktoré si pripravil do finálnej prezidentskej debaty. Bolo to veľmi neštandardné a za celé roky moderovania politických diskusií sa mu niečo takéto nestalo. Vedenie Markízy tiež odmietlo žiadosť zamestnancov spísať vzájomne dohodnuté pravidlá, ktoré by pomohli predísť nedorozumeniam a konfliktom. Stalo sa tak až po vyhlásení štrajkovej pohotovosti.

Ako sme minulý týždeň písali, Kovačič nakoniec po 16 rokoch v Markíze dostal výpoveď. Bez súhlasu odborov je neplatná a moderátor ju zrejme bude riešiť súdnou cestou.

Čo ďalej?

Nech dopadne rozhodnutie súdu akokoľvek, moderátor si bude hľadať nové pôsobisko. Z jeho doterajších vyjadrení je jasné, že si je vedomý, v akej situácii sa slovenský mediálny trh v súčasnosti nachádza a prečo sú silné a nezávislé médiá potrebné. Určite sa preto bude usilovať posilniť už existujúci projekt alebo príde s niečím vlastným.

V podcaste prezradil, že v novovzniknutej DVTV svoju budúcnosť nevidí. „Naše novinárske príbehy sú naozaj diametrálne odlišné,“ okomentoval Kovačič v podcaste osobu Miroslava Frindta. Hovoril, že keď pred 17 rokmi musel opustiť STV, Frindt tam ostal. Keď pred 6 rokmi musela Zuzana Kovačič-Hanzelová odísť z RTVS, Frindt tam ostal.

Z tohto vyjadrenia je jasné, že Michal Kovačič nepovažuje Miroslava Frindta (napriek jeho hlasnej kritike zákona, ktorý zrušil RTVS) za dostatočne zásadového človeka, ktorý by bol pri ochrane slobodných médií ochotný riskovať a robiť radikálne kroky.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.