Ako sme ťa informovali v predošlom článku, známa slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová sa na internete podelila o nepríjemný zážitok z taxíka. „Včera sme boli s Laurou na koncerte Billy Barman a po afterke sme šli s Laurou domov taxíkom. Laura zavolala Bolt. Pán bol čudný od začiatku – hneď na začiatku nám povedal, že ani on nie je triezvy. Reagovala som, že počkať, počkať. Otočil to na srandu.“
Prvá z taxíka vystúpila Zuzana a poprosila svoju kamošku, nech sa jej ozve, keď dorazí domov. „Laura mi písala ‚Dávno som sa tak nebála,‘ a odvetila mu, že má v kabelke slzný plyn a nech ju okamžite vysadí. Týpek si užíval Laurinu neistotu, dosť možno aj pod vplyvom niečoho, keďže o tom sám vtipkoval.“ Až pod hrozbou slzného plynu sa jej podarilo vystúpiť, po čom následne odišla domov. „S traumou, strachom, ale živá a zdravá,“ opísala situáciu Zuzana Kovačič Hanzelová.
Taxikár chce podať žalobu
Vodičom taxíku mal byť Juraj V., ktorý sa v nadväznosti na publikované informácie ozval redakcii portálu Refresher. Ako tvrdí, novinárky klamú a všetko sa udialo úplne inak. Povedal im, že ani on nemusí byť triezvy, ale z rozhodnutia je dobrovoľný abstinent. Tiež aj to, že ich pozná z televízie, no nikdy predtým ich osobne nestretol. Z GPS trasy k cieľu údajne odbočil preto, lebo sa chcel vyhnúť semaforom. Rovnako popiera akékoľvek vyhrážky slzným plynom.
Juraj ďalej uvádza, že ho novinárky očierňujú. Počas inkriminovanej noci bol dvakrát kontrolovaný políciou a ani raz u neho nebola zistená prítomnosť alkoholu. Zuzanu Kovačič Hanzelovú preto žiada o verejné ospravedlnenie za osočovanie a poškodzovanie dobrého mena jeho firmy. Ak tak nespraví, taxikár sa obráti na súd.
Reakcia novinárky
Hanzelová prostredníctvom profilu na sociálnych sieťach zareagovala na Jurajove slová. V príspevku pripomína štatistiku, že 97 % žien si tieto príbehy nevymýšľa a hovorí pravdu. „My sa správame naopak – ako keby si to 97 % vymýšľalo. Je to choré, nesprávne a nie je to prospešné pre nikoho, hlavne nie pre mužov,“ píše novinárka.
Je mnoho žien, ktoré nikdy nič nenahlásia, lebo im nikto neuverí. „V našom prípade sme dve známe novinárky, ktoré naozaj nemajú žiadnu motiváciu vymyslieť si niečo podobné. Ale v iných sú to prípady komplikovanejšie. Príbehy žien, ktoré nemajú toľko nástrojov brániť sa, a nemajú silu, svedkov, nahrávky ani ďalších 100 dôkazov, ktoré by si ľudia žiadali vo verejnom lynči v internetovej diskusii,“ dodáva.