Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Kovačič Hanzelová klame, tvrdí šofér, ktorý ju viezol. Jej reakcia prišla takmer okamžite

Pozadie incidentu nie je také jednoznačné, ako na prvý pohľad vyzeralo.


Ako sme ťa informovali v predošlom článku, známa slovenská novinárka Zuzana Kovačič Hanzelová sa na internete podelila o nepríjemný zážitok z taxíka. „Včera sme boli s Laurou na koncerte Billy Barman a po afterke sme šli s Laurou domov taxíkom. Laura zavolala Bolt. Pán bol čudný od začiatku – hneď na začiatku nám povedal, že ani on nie je triezvy. Reagovala som, že počkať, počkať. Otočil to na srandu.“

Prvá z taxíka vystúpila Zuzana a poprosila svoju kamošku, nech sa jej ozve, keď dorazí domov. „Laura mi písala ‚Dávno som sa tak nebála,‘ a odvetila mu, že má v kabelke slzný plyn a nech ju okamžite vysadí. Týpek si užíval Laurinu neistotu, dosť možno aj pod vplyvom niečoho, keďže o tom sám vtipkoval.“ Až pod hrozbou slzného plynu sa jej podarilo vystúpiť, po čom následne odišla domov. „S traumou, strachom, ale živá a zdravá,“ opísala situáciu Zuzana Kovačič Hanzelová.

Taxikár chce podať žalobu

Vodičom taxíku mal byť Juraj V., ktorý sa v nadväznosti na publikované informácie ozval redakcii portálu Refresher. Ako tvrdí, novinárky klamú a všetko sa udialo úplne inak. Povedal im, že ani on nemusí byť triezvy, ale z rozhodnutia je dobrovoľný abstinent. Tiež aj to, že ich pozná z televízie, no nikdy predtým ich osobne nestretol. Z GPS trasy k cieľu údajne odbočil preto, lebo sa chcel vyhnúť semaforom. Rovnako popiera akékoľvek vyhrážky slzným plynom.

Juraj ďalej uvádza, že ho novinárky očierňujú. Počas inkriminovanej noci bol dvakrát kontrolovaný políciou a ani raz u neho nebola zistená prítomnosť alkoholu. Zuzanu Kovačič Hanzelovú preto žiada o verejné ospravedlnenie za osočovanie a poškodzovanie dobrého mena jeho firmy. Ak tak nespraví, taxikár sa obráti na súd.

Reakcia novinárky

Hanzelová prostredníctvom profilu na sociálnych sieťach zareagovala na Jurajove slová. V príspevku pripomína štatistiku, že 97 % žien si tieto príbehy nevymýšľa a hovorí pravdu. „My sa správame naopak – ako keby si to 97 % vymýšľalo. Je to choré, nesprávne a nie je to prospešné pre nikoho, hlavne nie pre mužov,“ píše novinárka.

Je mnoho žien, ktoré nikdy nič nenahlásia, lebo im nikto neuverí. „V našom prípade sme dve známe novinárky, ktoré naozaj nemajú žiadnu motiváciu vymyslieť si niečo podobné. Ale v iných sú to prípady komplikovanejšie. Príbehy žien, ktoré nemajú toľko nástrojov brániť sa, a nemajú silu, svedkov, nahrávky ani ďalších 100 dôkazov, ktoré by si ľudia žiadali vo verejnom lynči v internetovej diskusii,“ dodáva.


Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.