Kozmetické výzvy, ktorými si prešla už (asi) každá žena

Tie chvíle, keď sa zrovna ponáhľaš alebo chceš po dlhej dobe vyzerať naozaj dobre a celý kozmetický vesmír sa ti otočí prdelou.

V živote ženy často nastávajú rôzne tragikomické situácie, ktorým sa len ťažko vyhneme. Okrem toho, že sme komplikované, sme aj plné paradoxov, pretože sa v nás často spája nemotornosť s efektivitou a schopnosťou zvládať viac vecí naraz. No keď sa všetky tieto talenty spolu so zlou konšteláciou hviezd spoja napríklad vo chvíľach osobného skrášľovania dochádza k situáciám, ktoré netešia ani jednu z nás. 

Prvá predzvesť už v sprche

Prvé náznaky toho, ako sa ti pri snažení sa spraviť zo seba človeka bude dariť tento krát, často prídu už v sprche. Najprv ti nejde otvoriť to sprosté viečko na šampóne a skoro si na ňom vyvalíš necht. A potom, keď si povieš, že už by bolo na čase si oholiť nôžky, po chvíli zbadáš ako ti z členku valí prúd krvi. Ale to stále zvládaš a stále si viac-menej šťastná.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/funny-face-B2SJU6w2W8fzG/)

Mejkap, ako jedna veľká, samostatná kapitola zo života ženy

Žena po sprche, žena voňavá, žena hladká, žena spokojná. Na rad prichádza mejkap, pretože žena to nemôže mať také jednoduché ako muž a ísť von len tak. Teda môže, pokiaľ dostala do vienka aspoň trochu peknú tvár a pristane jej to aj bez nánosov líčidiel. No aj tak sa predsa len občas nájde situácia a nejaký ten čas vhodný na primaľovanie sa.

Správny odtieň

V prípade, že nekupuješ make-up každé dva týždne a nemáš zaužívaný jeden odtieň jednej značky, tak vybrať ten správny je niekedy vskutku extra hard. Pretože ten, ktorý si mala minule bola asi nejaká limitovaná edícia a nevadí, že ti dokonale sadol jeho odtieň, konzistencia, jednoducho všetko, proste ho už nevieš nikde nájsť. A tak si kúpiš nejaký nový, radšej drahší, dúfajúc, že nebude v konečnom dôsledku na teba moc tmavý a ty nebudeš vyzerať ako keby si zaspala v solárku.

Podobná katastrofa však nastáva aj v prípade, keď je make-up moc bledý. Jedine, že by cieľom bolo vytvoriť gotický look.

maxpixel.freegreatpicture.com (http://maxpixel.freegreatpicture.com/Carnival-Face-The-Witch-Make-Up-Child-1483232)
Alergia

Podkladová báza, tónovací krém, krycí krém, korektor, púder, lícenka.. a milión ďalších drahých prkotiniek, ktorých výsledným efektom je zistenie, že máš na ne alergiu.

Očná linka

Dneska budeš zvádzať sexy mačacím pohľadom! Precízne sa ju snažíš nakresliť, nie moc tenkú, ani moc hrubú, ani moc dlhú. Už len tam ju obtiahneš, lebo je tam kopček a už len tam ju dotiahneš.. v konečnom dôsledku ale vyzeráš ako panda. Odlíčiš to a môžeš začať odznova. Na tretí krát to už celkom štípe a bolí.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/eyeliner-ZLyecaXDo07iE/)
Špirála

Či sa už podarí linku úspešne naniesť alebo nie, špirála je základ. V týchto chvíľach, je už len slovo „kýchnutie“ prekliate a zakázané.

Mejkap tutoriály

Vidíš ich všade. Na youtube či na sociálnych sieťach. Vyzerá to tak jednoducho. Skúsiš sa podľa nich namaľovať, nasleduješ krok po kroku, všetko robíš presne tak isto, no aj tak sa len zmaľuješ ako kurtizána.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/christina-aguilera-nk-XCV3Aq0dIhX68/)
Rúž

A s ním prichádzajúce nekonečné strasti. Neustále kontrolovanie v zrkadielku, či je rúž tam, kde má byť a nie napríklad na zuboch či na brade. Rúž otlačený na pohári či na vidličke a rúž, ktorý treba priebežne dokreslovať.

My life. #💄 #💋 #lipstickjunkie #lipstickproblems

A post shared by Rebekah Buege (@rebekahnne) on

Obočie

Najdôležitejšia črta tváre, ktorá ti správnou úpravou môže dosť pomôcť ale aj ťa načisto zhovadiť. Kategória zhovadených je dosť silno rozšírená a väčšinou si jej členky myslia, že patria do kategórie s krásnym upraveným obočím, ktoré vyzdvihuje črty tváre.

😉😉 #quote #beautyquote #bitchquotes #eyebrows #badeyebrows #beautyblogger #beautygram #sharequote #instaquote

A post shared by Skinssisterbykwang (@kwanggorgeous) on

Oblečenie

Síce s pár patáliami, ale sprchu a mejkap zvládaš. Nakoniec možno pôjdeš von namaľovaná minimálne, snáď ocenia tvoju prirodzenú krásu. Na rad prichádza večná otázka. Čo si oblečiem? Ak máš zrovna dobrý deň, tak chytíš prvé, čo vidíš, opatrne oblečieš (aby sa nerozmazal mejkap) a ideš. V tom horšom a častejšom prípade sa prezliekaš minimálne trikrát a rozmažeš si oko.

maxpixel.freegreatpicture.com (http://maxpixel.freegreatpicture.com/Scream-Drunk-Angry-Crazy-1256467)

Titulná fotka: maxpixel.freegreatpicture.com, pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
82
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ako si vlastne zástancovia teórie "plochej Zeme" vysvetľujú dnešné zatmenie?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME