Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 27.1.2023
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Ako hovorí známe porekadlo: „Keď kocúr nie je doma, myši majú raj“. Niečo v duchu tejto vety sa stalo ľuďom žijúcim v prímorskom mestečku Llandudno v Severnom Walese. Momentálne sú totiž v karanténe a velenie mesta „prebrali“ kozy. Informovalo o tom CNN.

Samozrejme, nie v pravom zmysle slova, no je oveľa pravdepodobnejšie, že na ulici stretnete toto zvieratko ako ľudskú bytosť.

Profimedia

Obyvatelia si všimli stádo kôz, ako prechádza cez mesto a ničí okolie ich obydlí. Prefíkané zvieratá využili momentálny stav v krajine, pretože zaútočili iba pár dní po tom, ako britský premiér Boris Johnson zaviedol prísnejšie opatrenia týkajúce sa sociálnej izolácie Angličanov.

Devastujú záhrady pred rodinnými domami

Kozy začali objedať živé ploty, pásť sa na tráve pred kostolmi, chodiť po múrikoch a dokonca sa pustili aj do záhrad rodinných domov. Obvykle bývajú na kopci nad mestom, kde sa zdržiavajú v izolácii pred ľuďmi. No situácia sa kvôli pandémii radikálne zmenila. A akonáhle sa ulice vyprázdnili, „narástlo im sebavedomie“, rozbehli sa do mesta a začali sa pohybovať voľne, akoby im patrilo.

Mékajúci výtržníci

Ako uvádza CNN, pre toto mestečko to nie je až také neobvyklé, stalo sa to už aj v minulosti. No čím menej ľudí kozy vidia, tým viac odvahy majú. Obyvatelia na nich dokonca zavolali políciu. Nie je jasné, ako si s týmito mékajúcimi výtržníkmi muži zákona poradili, no je pravdepodobné, že im putá nenasadili…

Nasledujúce videá ukazujú, ako kozy vyčíňajú vo vyľudnenom meste:

Zdroj: CNN


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť