Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla pozdravili ľudí z balkóna Buckinghamského paláca

Korunováciu sprevádzajú tri dni osláv.


Kráľ Karol III. a jeho manželka, kráľovná Camilla po dnešnej korunovácii vo Westminsterskom opátstve pozdravili ľudí z balkóna Buckinghamského paláca.

Kráľovský pár tak pokračoval v tradícii, ktorá sa začala korunováciou Eduarda VII. v roku 1902. Zosnulú Alžbetu II. na balkóne sprevádzali jej matka, deti, sestra a ďalší príslušníci kráľovskej rodiny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Spolu s Karolom a Camillou boli na balkóne princ William s manželkou Catherine a ich deti George, Charlotte a Louis, kráľovi súrodenci princezná Anna a princ Edward a sprevádzali ich aj niektoré z Camilliných vnúčat a ďalší členovia kráľovskej rodiny.

TASR

Predtým, ako kráľovský pár vyšiel na balkón, postavili sa pred štyritisíc členov armády, ktorí zohrali kľúčovú úlohu v dnešných oslavách a zhromaždili sa v záhradách Buckinghamského paláca. Príslušníci ozbrojených síl im vzdali hold, sňali si pokrývky hláv a trikrát zakričali hurá. Prvý deň verejných osláv zakončil prelet armády, ktorý však museli obmedziť v súvislosti s počasím.

Korunováciu sprevádzajú tri dni osláv, pričom na víkend Buckinghamský palác oznámil viacero podujatí. Jedným z nich je aj koncert na hrade Windsor v nedeľu, na ktorom sa predstavia napríklad Katy Perry, Lionel Richie alebo Take That.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje