Kráľ sa vracia! Kultový Leví kráľ ožíva v ohromujúcom novom spracovaní v našich kinách

Nová verzia známeho disneyovského animáku sľubuje nádherný zážitok.

Zdroj: Walt Disney Pictures

Štúdio Walt Disney pokračuje v trende prerábok svojich klasických animovaných filmov. Dostali sme už úspešné tituly ako Kniha džunglí, Krásku a zviera či Aladina. Teraz sa do siete kín CINEMAX chystá jedna z vôbec najklasickejších rozprávok, a síce kultový Leví kráľ.

Klasický príbeh v modernom šate

V ňom známy príbeh oživia počítačoví mágovia za pomoci tej najmodernejšej techniky. Na režisérskej stoličke sedí Jon Favreau, ktorý už predtým zrežíroval úspešnú Knihu džunglí. Snímka bude vynikať prepracovanou fotorealistickou animáciou a v originálnom znení prepožičia postavám hlasy celá plejáda známych hercov.

Spomenúť môžeme napríklad Donalda Glovera (Simba), Jamesa Earla Jonesa (Mufasa), Chiwetela Ejiofora (Scar), Alfre Woodard (Sarabi), Setha Rogena (Pumbaa), Billyho Eichnera (Timon), Johna Kaniho (Rafiki), Beyoncé (Nala) či Johna Olivera (Zazu).

V slovenskom dabingu zase začujeme hercov ako Dávid Hartl (Simba), Táňa Pauhofová (Nala), Michal Hudák (Mufasa), Filip Tůma (Scar), Štefan Richtarech (Pumbaa), Henrich Platek (Timon), Dušan Tarageľ (Rafiki) a Peter Krajčovič (Zazu).

Príbeh iste všetci dobre poznáte. Mladý Simba, syn kráľa Mufasu, je jeho plnohodnotným nástupcom. To sa ale nepáči Mufasovmu zlému bratovi Scarovi. Ten sa prostredníctvom svojich intríg snaží Simbu pripraviť o právoplatný trón. Doterajšie ukážky naznačujú, že tvorcovia sa budú originálu držať verne.

Mali by sme sa dočkať aj starých známych pesničiek (plus niekoľkých nových).

Walt Disney Pictures

Premietanie pre novinárov sa už v Amerike uskutočnilo, aký je teda verdikt? Podľa viacerých kritikov čaká divákov (fanúšikov originálu, ale aj novú generáciu) v kinách zábavná, vizuálne strhujúca a emocionálna bomba, ktorú si poriadne užijú.

Hlavne kvôli technickej prepracovanosti filmu by sme podľa nich Levieho kráľa mali vidieť na tom najlepšom možnom kine. Užiť si snímku niekde inde ako v najväčšom slovenskom kine v IMAXE alebo v parádnom 3D prevedení by bolo rúhanie. Tešíme sa! Do slovenskej siete kín CINEMAX dorazí Leví kráľ už 18. júla 2019.

Walt Disney Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
9 vecí, ktoré by si mal začať robiť, kým máš ešte dvadsať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME