Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk

Štúdio Walt Disney pokračuje v trende prerábok svojich klasických animovaných filmov. Dostali sme už úspešné tituly ako Kniha džunglí, Krásku a zviera či Aladina. Teraz sa do siete kín CINEMAX chystá jedna z vôbec najklasickejších rozprávok, a síce kultový Leví kráľ.

Klasický príbeh v modernom šate

V ňom známy príbeh oživia počítačoví mágovia za pomoci tej najmodernejšej techniky. Na režisérskej stoličke sedí Jon Favreau, ktorý už predtým zrežíroval úspešnú Knihu džunglí. Snímka bude vynikať prepracovanou fotorealistickou animáciou a v originálnom znení prepožičia postavám hlasy celá plejáda známych hercov.

Spomenúť môžeme napríklad Donalda Glovera (Simba), Jamesa Earla Jonesa (Mufasa), Chiwetela Ejiofora (Scar), Alfre Woodard (Sarabi), Setha Rogena (Pumbaa), Billyho Eichnera (Timon), Johna Kaniho (Rafiki), Beyoncé (Nala) či Johna Olivera (Zazu).

V slovenskom dabingu zase začujeme hercov ako Dávid Hartl (Simba), Táňa Pauhofová (Nala), Michal Hudák (Mufasa), Filip Tůma (Scar), Štefan Richtarech (Pumbaa), Henrich Platek (Timon), Dušan Tarageľ (Rafiki) a Peter Krajčovič (Zazu).

Príbeh iste všetci dobre poznáte. Mladý Simba, syn kráľa Mufasu, je jeho plnohodnotným nástupcom. To sa ale nepáči Mufasovmu zlému bratovi Scarovi. Ten sa prostredníctvom svojich intríg snaží Simbu pripraviť o právoplatný trón. Doterajšie ukážky naznačujú, že tvorcovia sa budú originálu držať verne.

Mali by sme sa dočkať aj starých známych pesničiek (plus niekoľkých nových).

Walt Disney Pictures

Premietanie pre novinárov sa už v Amerike uskutočnilo, aký je teda verdikt? Podľa viacerých kritikov čaká divákov (fanúšikov originálu, ale aj novú generáciu) v kinách zábavná, vizuálne strhujúca a emocionálna bomba, ktorú si poriadne užijú.

Hlavne kvôli technickej prepracovanosti filmu by sme podľa nich Levieho kráľa mali vidieť na tom najlepšom možnom kine. Užiť si snímku niekde inde ako v najväčšom slovenskom kine v IMAXE alebo v parádnom 3D prevedení by bolo rúhanie. Tešíme sa! Do slovenskej siete kín CINEMAX dorazí Leví kráľ už 18. júla 2019.

Walt Disney Pictures
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.