Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Počas jedenásťhodinového letu zo San Francisca do Japonska boli ľudia na palube poriadne vzrušení. Dôvodom bola Coco – sivý králik, ktorého si na palubu vzala manažérka Takako Ogawa. Píše Mirror.

Posádka lietadla si dokonca vymieňala službu, len aby mal každý možnosť zoznámiť sa s huňatou cestujúcou. Coco bola počas celého letu veľmi disciplinovaná a zo svojho sedadla sa nepohla. Dokonca si pochutnala na orieškoch a mandliach, ktorými ju letuška ponúkla.

Ako sa vlastne králik dostane do lietadla? Nie je to nejako obmedzené? Majiteľka zaplatila 100 dolárov, aby bola Coco zaregistrovaná ako tzv. „emotional support animal“ a mohla k nej na palubu.

Trend „emotional support animals“ je rozšírený hlavne v USA. Cestujúci si so sebou môžu vziať do lietadla zviera, ktoré im má pomôcť zvládať stres – môže to byť všetko, od mačky cez korytnačku, hraboša až po poníka,o ktorom sme písali pred pár mesiacmi.

Keďže sa paluby lietadiel začali meniť na lietajúce zoo s kačicami a kengurami, viaceré letecké spoločnosti pravidlá sprísnili. Do lietadla sa nedostal napríklad obrovský páv, ktorý sa nezmestil do veľkostných a hmotnostných limitov.

Zdroj: mirror.co.uk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť