Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Kráľovná Alžbeta II. sa vrátila k pracovným povinnostiam

Alžbeta II. sa v utorok vrátila k pracovným povinnostiam po tom, ako minulý týždeň strávila noc v londýnskej nemocnici.


Britská kráľovná Alžbeta II. sa v utorok vrátila k pracovným povinnostiam po tom, ako minulý týždeň strávila noc v londýnskej nemocnici. Informovala o tom agentúra AFP. Kráľovná, ktorá je v súčasnosti vo svojom sídle na Windsorskom hrade, prostredníctvom videoprenosu prijala nových veľvyslancov Južnej Kórey a Švajčiarska, oznámil Buckinghamský palác. Panovníčka sa počas utorňajších virtuálnych audiencií usmievala a mala na sebe žlté šaty a perly.

Alžbeta II. navštívila v stredu 20. októbra Nemocnicu kráľa Eduarda VII. v centre Londýna, kde podstúpila niekoľko preventívnych vyšetrení. Na Windsorský hrad sa vrátila vo štvrtok napoludnie. Lekári jej predtým odporučili odpočinok a zrušenie plánovanej cesty do Severného Írska. AFP pripomenula, že Alžbeta II. sa na verejnosti naposledy objavila 19. októbra, keď sa na Windsorskom hrade zúčastnila na recepcii pre medzinárodných lídrov, ktorí boli pozvaní na vládny investičný summit.

Profimedia

AFP však zároveň dodala, že panovníčku nedávno britské médiá po prvý raz zachytili na verejnosti používať vychádzkovú paličku. Alžbeta II. má 95 rokov a je najdlhšie vládnucim britským monarchom a zároveň najdlhšie vládnucou ženskou panovníčkou v dejinách. Od roku 2016 je aj najdlhšie vládnucim súčasným panovníkom na svete.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť