Krásna americká vojačka mámi na internete od mužov peniaze. Polícia upozorňuje, že ide o podvod

Pôvabu falošnej vojačky radšej nepodľahni.

Zdroj: Shutterstock

Online podvody sú, žiaľ, už bežným evergreenom dnešnej digitálnej doby. Podvodníci si ale uvedomujú, že spamy o „nigérijskom princovi“, ktorý chce poslať milióny náhodným ľuďom, už príliš nefungujú, tak volia sofistikovanejšie metódy. Na jednu z nich upozornila nedávno na svojej facebookovej stránke aj polícia Slovenskej republiky. Ako vo svojom príspevku uvádza, cieľom týchto podvodov sú väčšinou ženy, ale ani to už neplatí na sto percent.

Polícia totiž dala do pozornosti prípad „mladej atraktívnej vojačky z Ameriky“, ktorá na Facebooku vyhľadáva single mužov v strednom veku. Lámanou slovenčinou či solídnou angličtinou si s nimi začne písať a manipulovať ich. Táto konverzácia môže trvať aj mesiace, ale napokon príde na lámanie chleba. „Vojačka“ si vypýta peniaze. Často s dodatkom, že je vo vojnovej zóne a k financiám nemá jednoduchý prístup.

SITUÁCIA SA OTOČILA: TENTOKRÁT SÚ V AKCII AMERICKÉ VOJAČKY, ZAMERALI SA NA SLOVENSKÝCH MUŽOVV priebehu tohto týždňa sa…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, June 9, 2021

Ľudia často zaplatia obrovské sumy peňazí

A nájde sa dosť ľudí, ktorí sú pobláznení jej lichôtkami a fintami, a peniaze jej proste pošlú, pretože veria, že si píšu so skutočnou osobou. V skutočnosti profil spravuje podvodník, ktorý do profilu umiestnil fotku atraktívnej krásky nájdenú na internete. Najprv od muža vábi menšie sumy (napríklad za letenku, keďže mu tvrdí, že sa ho chystá navštíviť), ale ako polícia upozorňuje, postupne sa tieto žiadosti nabaľujú a zväčšujú. Výsledkom je často úplný bankrot a strata celoživotných úspor.

Polícia zverejnila jeden z takýchto falošných profilov na svojej stránke. Mužom zákona ho poslal človek, ktorého táto „vojačka“ oslovila. On s ňou udržiaval komunikáciu čisto len preto, aby zistil, či si od neho naozaj vypýta peniaze. A ako iste správne tipuješ, presne to sa aj stalo. Dokonca prišla na rad aj obľúbená finta zo súdka „nigérijský princ“, keď podvodník mužovi ponúkal, že sa s ním rozdelí o 1,5 milióna dolárov.

Shutterstock

Polícia ľuďom radí, aby v prípade oslovenia podobnými profilmi s nimi nijako nekomunikovali a proste ich ignorovali. Prípadne je možné ich zablokovať. Dôležité je ale vysvetliť nástrahy online prostredia aj iným ľuďom v rodine. Predsa len, nie každý vie v zákutiach internetu patrične „chodiť“ a môže skočiť na lep práve podobným podvodníkom.

Ak si človek uvedomí svoj omyl po tom, čo už poslal peniaze, treba sa okamžite obrátiť na banku a políciu. Smutným faktom ale ostáva, že stopa po páchateľoch často vedie ďaleko do zahraničia a ich vypátranie je veľmi náročné. Ak už teda raz peniaze týmto podvodníkom pošleš, je len malá šanca, že ich ešte niekedy uvidíš.

Reagujte!
Grr Grr
6
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
6
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Negatívne vlastnosti, ktoré z nás však pre okolie robia atraktívnejšie osoby


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME