Krásne a obdivuhodné zvieratá, ktoré zabíjajú najviac ľudí

Taký delfín ťa môže napríklad nielen usmrtiť, ale predtým ešte aj znásilniť.

Zvieracia ríša je plná úchvatných stvorení. Krása nás však môže zmiasť a pod príjemným zovňajškom sa môže ukrývať krutá povaha – ako u ľudí, tak aj u zvierat. Mnohé z týchto živočíchov môžu pôsobiť neškodne, či sa tešiť medzi ľuďmi dobrej povesti, neradno sa však s nimi zahrávať.

Hysterické slony

Aj keď pôsobia mierumilovne, slony môžu takisto schytať „hysák“ sprevádzaný záchvatmi hnevu. Podľa BBC boli len v Indii stovky ľudí usmrtené nepoddajnými slonmi a ročne majú podľa magazínu National Geographic na svedomí až okolo 500 ľudí.

https://static.pexels.com/photos/65282/elephants-animals-mammals-sharing-water-65282.jpeg

Zákerná jedovatá pralesnička

Krásne sfarbenú žabku netreba brať na ľahkú váhu. Ide totiž o jedného z najjedovatejších tvorov na Zemi. Jej jed vystačí na zabitie až 10 dospelých mužov. Predpokladá sa, že svoj jed vytvárajú zámerne vtedy, keď zaregistrujú svoju korisť, ktorú plánujú zožrať.

https://study.com/academy/lesson/amazon-rainforest-animals-lesson-for-kids.html

Prskajúca chobotnica škvrnitá

Chobotnica so žiarivým vzorom sa takisto ráta medzi najjedovatejšie živočíchy sveta. Jej charakteristické modré krúžky sa objavia len, keď sa cíti ohrozená. Ak od nej včas nepobežíš kade ľahšie, ostrieka ťa paralyzujúcim jedom. Netreba jej ho veľa – jedna taká dávka je dostatočne silná na zabitie 26 dospelých za pár minút.

https://no.pinterest.com/higginbothamnor/octopussy-lol/

Milučký útloň

Roztomilý chlpáč má v sebe toxín, ktorý ľuďom spôsobuje anafylaktický šok (t.j. rýchla alergická reakcia, ktorá môže viesť až k smrti). Stačí na to malé uhryznutie, doprevádzané neznesiteľným svrbením.

http://www.bbc.co.uk/nature/life/Slow_loris

Drastický kazuár

Farebný vták je nielen rýchly a zdatný bežec a skokan, má aj nekompromisný štýl skolenia svojej koristi: svoje obrovské pazúry zaborí bezohľadne do svojej obete a prakticky ju tým vypitve. Pri doskoku do výšky takmer 1 meter a rýchlosti takmer 50 km za hodinu sa nám naskytá celkom dobrý dôvod, dávať si pri náhodnom stretnutí pozor.

http://www.stockphotos.sk/image.php?img_id=9588143&img_type=1

Hrochy chrániace si svoje územie

Hoci veselé hrošíky sú obľúbeným motívom na mnohých hračkách či sladkostiach, vedia byť mimoriadne teritoriálne. Ak majú pocit, že im lezieš do kapusty, utekať pred 8-tonovým rozzúreným zverom ti dá riadne zabrať. Dosiahnu totiž rýchlosť až 32 km za hodinu a hoci sú to bylinožravce, so silou stisku čeľusti 2721 kg by ťa rozdrvili na prach.

http://ogahealth.com/rc-drift-cars-mustang-2/

Kužeľovitý slimák, ktorého ochrana je 2000-násobná

Slimáky v záhrade síce nie sú žiadna radosť, ale ulita tohto stvorenia je nádherná. Slimák si ju však chráni jedom, ktorému stačí jedna kvapka na to, aby ukončila až 20 ľudských životov. Nazývajú ho aj „cigaretový slimák“, pretože jedu stačí na zastavenie ľudského dychu toľko času, čo potrvá vyfajčenie jednej cigarety.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cone_snail#/media/File:Textile_cone.JPG

Tuleň leopardí – krvavý predátor Antarktídy

Tento tuleň kraľuje vrcholu potravinovej pyramídy a predátorom v Antarktíde. National Geographic ho radí medzi najväčších zabijakov popri veľrybách. Neštíti sa zaútočiť ani na človeka. Niekoľkým sa podarilo vyviaznuť len s veľkým šťastím. V prospech tohto tuleňa hrá už to, že samce často dosahujú aj 3,5 metra a vážia až 590 kg.

https://c1.staticflickr.com/7/6193/6059293250_3dfa3f9ca3_b.jpg

Zvrhlé delfíny

Hoci ich vo všeobecnosti milujeme, skutočná delfínia povaha má mimoriadne desivé stránky. Popri ľuďoch ide o jediné zviera, ktoré zabíja aj bez zrejmého dôvodu. Tieto cicavce sú zodpovedné za stovky smrtí v oceáne a to nielen kvôli zabezpečeniu si potravy. Okrem násilníckych chúťok sa u delfínov prejavili aj sklony k znásilňovaniu (dokonca aj ľudí), takže si na týchto usmievavých morských klaunov radšej dajte pozor.

https://static.pexels.com/photos/225869/pexels-photo-225869.jpeg

Polárne medvede, ktoré sú skrátka medvede

Polárne medvede sú najväčšie mäsožravce v kráľovstve. Ľudia s nimi do styku často samozrejme neprídu a teda ľudí na svedomí veľa nemajú, avšak ak zacítia ľudský pach vo svojej blízkosti, nebude pre nich problém si ľudskú obeť vystopovať.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/45/Polar_Bear_ANWR_1.jpg

Zdroje: providr.comwikipedia.com, wikipedia.com, zoommagazin.iprima.cz
Titulná fotka: stockphotos.sk, staticflickr.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Najväčší trapas na MS vo futbale? Belgičan si pri oslave gólu strelil loptu do vlastnej tváre!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME