Krásne miesta u našich susedov. Nemusíš preletieť pol zemegule, aby si videl niečo pekné

Aj také Rakúsko, Česko a Poľsko má svoje čaro.

Zdroj: Wikimedia Commons

V dnešnej dobe nás čoraz viac lákajú destinácie vzdialené od našej domoviny tisícky kilometrov. Je to tak hlavne kvôli tomu, že dnes kúpiš letenku už za pár eur. No ale aj u našich susedov sú lokality, ktoré ti poskytnú perfektný estetický zážitok.

Travel Backpacking GIF by The Yeti Adventures - Find & Share on GIPHY

Halštatské jazero (Rakúsko)

Rozprávkový Hallstatt, prezývaný aj ako mestečko na okraji jazera, sa dá považovať za ozdobu celého Rakúska a nejeden cudzinec tu meral cestu aj z väčšej diaľky. Jazero pri meste ti okrem čarovného výhľadu prinesie aj možnosť potápania sa alebo plavby plachetnicou.

Síce je to aktuálnejšie v letných mesiacoch, ale teraz sa tam dá ísť aspoň na peknú prechádzku. Okrem toho sa neďaleko nachádza najstaršia soľná baňa, ktorá tiež stojí za obzretie.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/hallstatt-hallst%C3%A4tter-jazero-jese%C5%88-2649460/)

Veľká Amerika (Česko)

Možno si už počul o českom „Grand kaňone“, ktorý nápadne pripomína ten z Arizony. Sedemkilometrová prechádzka ťa nebude stáť ani euro a tento pôsobivý vápencový lom sa nachádza 4 kilometre od hradu Karlštejn, čiže je možné jednou cestou spojiť dva výlety.

Miesto, kde bol natáčaný napríklad Limonádový Joe, sa dá pozorovať z vyhliadky priamo na parkovisku, ale i z chodníka vedúceho okolo lomu.

Soubor:Velká amerika přiblíženo.JPG
Wikimedia Commons (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6e/Velk%C3%A1_amerika_p%C5%99ibl%C3%AD%C5%BEeno.JPG)

Palác kultúry a vedy

Budova, sídliaca vo Varšave, je dominantou celého Poľska, keďže je to najvyššia budova krajiny. Má 42 poschodí, 3000 priestorov, kde nájdeš od reštík cez výstavy obrazov naozaj čokoľvek. Krásny výhľad z tridsiateho poschodia, z ktorého sa môžeš naplno pokochať krásou Varšavy, za to naozaj stojí.

Wikimedia Commons (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pa%C5%82ac_Kultury_i_Nauki_2019a.jpg)

Grossglockner Strasse (Rakúsko)

Ak si fanúšikom rakúskych Álp, určite aj teba očarí a nesklame svojou krásou Großglockner Hochalpenstraße. Je to cesta, ktorá vedie cez najvyššie pohorie v Rakúsku, cez Vysoké Taury, a patrí k jednej z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Rakúsku.

Je síce spoplatnená, no pri štarte dostaneš podrobnú mapku so zastávkami. Niektoré z nich sú aj tematicky ladené a oboznamujú ťa s prírodou Vysokých Taur vtipnou formou.

Wikimedia Commons (https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/14/Gro%C3%9Fglockner-Hochalpenstra%C3%9Fe_2011-05-20.jpg)

Neónové múzeum (Poľsko)

Unikátnu zbierku neónových nápisov, ktoré pochádzajú zo 60., 70. a 80. rokov minulého storočia nájdeš v poľskej Varšave, na Miňskej 25. Poskytne sa ti skutočne zaujímavý pohľad, ktorý má aj svoju históriu.

Prostredníctvom starých reklamných neónov sa v Poľsku vyjadrovala niekdajšia politická situácia – používali sa ako nástroj politickej propagandy. Neskôr boli vo veľkom odstraňované a ulice Varšavy sa zrazu zahalili do tmy.

Pexels (https://www.pexels.com/sk-sk/fotka/izba-miestnost-neonove-muzeum-neonove-osvetlenie-1726246/)

Bielovežský národný park (Poľsko)

Národný park, ktorý je súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, sa nachádza na východe Poľska, na hraniciach s Bieloruskom. Bielovežský prales, ktorý vlastne tento národný park tvorí, je unikátny už len tým, že je to posledný prales v strednej Európe.

Návšteva parku je možná iba po dohode so strážcami a len po vyznačených cestách. Prechádzka v „nedotknutej“ prírode je však skutočne zážitkom. Môžeš tu obdivovať tisícročné dubové lesy s bohatou faunou a flórou, taktiež tu vo voľnej prírode žijú zubry a aj rôzne druhy iných živočíchov.

Frank Vassen / Flickr (https://www.flickr.com/photos/[email protected]/4664692524)

Adršpašsko-teplické skaly (Česko)

Skalné mestá, ležiace v Broumovskej vrchovine, sú najväčší eróziou vytvorený komplex v Českej republike. Miesto, kde bola natáčaná Narnia, sa považuje dokonca aj za najdivokejšie skalné mesto strednej Európy.

Svoje čaro majú tieto monumentálne skaly nielen v lete, ale v každom ročnom období. Nezaraďujú sa medzi atrakcie, ktoré si poprezeráš za jeden deň, krása a čaro tohto nezvyčajného miesta ťa pri každej návšteve znovu pohltí a nájdeš si tam stále niečo nové na obdivovanie.

Wikipedia (https://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Starostaastarostov%C3%A1.JPG)

Český Krumlov

Český Krumlov je okresné mesto v Juhočeskom kraji a preteká ním rieka Vltava. Neďaleko sa nachádza aj Lipanské jazero, ktoré patrí k najvyhľadávanejším rekreačným oblastiam v celej republike, vhodné pre letné, ale i zimné športy.

Okrem toho stojí za omrknutie aj hrad a zámok Český Krumlov, ktorý tvorí dominantu celého mesta. Okrem toho sa tu dá navštíviť aj o pár kilometrov ďalej vzdialený archeopark Netolice, vytvorený v štýle open-air múzea.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt český krumlov
Pixabay (https://pixabay.com/cs/photos/%C4%8Desk%C3%BD-krumlov-%C4%8Dechy-ji%C5%BEn%C3%AD-%C4%8Dechy-3557917/)

Zdroje: skaly-adrspach.cz, wikipedia.org, ceskavevarsave.eu, jiznicechy.cz,

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slováci sa podelili o pamätné hlášky svojich učiteľov, na ktoré nikdy nezabudnú


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME